4min. doba čtení

Aktuální trendy ve video marketingu

V dnešním uspěchaném světě se trendy mění skutečně rychle, a to ve všech odvětvích. Specialisté pravidelně nasávají nové informace a snaží se jít s dobou. Ve sféře video contentu tomu není jinak.

Miriam Mrízová Miriam Mrízová
Video Team Leader v Promiseo
Aktuální trendy ve video marketingu

Videa jsou pro lidi všeobecně atraktivnější formou sdílení informací, jsou lahodnější oku i uchu. V několika vteřinách dokážete publiku odkomunikovat hlavní myšlenku (kterou samozřejmě o to rychleji zpracuje), a to je značný rozdíl proti blogům nebo článkům.

YouTube

Už jen když se podíváme na sociální síť Youtube, ta má v současnosti každý měsíc přes dvě miliardy aktivních uživatelů, kteří uploadují každou minutu 400 hodin a zhlédnou 180 milionů hodin videí, a to z několika důvodů.

Youtube nám nabízí širokou škálu videí s bohatým obsahem, máme tu možnost interagovat s autory a stát se tak součástí komunity. A v neposlední řadě je to funkčnost, tedy možnost, využívat tuto platformu na mobilních zařízeních, tabletech či televizních obrazovkách.

Když to přetavíme do sféry podnikání, všechno chce svůj čas… Není to o vytvoření vlastního kanálu a přidání jednoho videa. Tak jako na ostatních platformách i tady musíte být aktivní, přidávat videa v pravidelných intervalech, ideálně v jednotném designu, s uceleným stylem komunikace. Vaše publikum si tak osvojí identitu společnosti a vy získáte perfektní nástroj na budování brandu.

Google Ads

Pozor ale na duplicitní obsah. Budujte svůj kanál v souladu s marketingovou strategií značky. Zaručeně se tak stane výborným základem pro Google Ads video kampaně. Tak jako na sociálních sítích i prostřednictvím Google Ads můžete zastihnout svoji cílovou skupinu na různých místech a v různých fázích nákupního cyklu.

Při představování nového produktu, firmy nebo služby oslovte publikum pomocí tzv. Bumper Ads, což je nepřeskočitelná forma reklamy a může sloužit jako teaser. Protože má 6 vteřin, nepovíte v něm nic převratného, ale aspoň „navnadíte“ zvědavé publikum.

|

Vzpomínáte si na reklamy About You v jejich začátcích? Po jejich zhlédnutí jsme netušili, co od toho očekávat, kdo za nimi stojí a co nabízí… Tak to je ono‼️ Po jistém čase byste už tajemství ale měli prozradit, například přes TrueView in-stream reklamy, které se vám zobrazí před, během nebo po přehrání jiného videa. Ty přeskočit umíte, ale až po 5 vteřinách, přičemž video může mít i 30 vteřin, případně minutu a víc.

U tohoto formátu platíte až za aspoň 30vteřinové zhlédnutí videa (nebo zhlédnutí celého videa, pokud je kratší než 30 vteřin) nebo pochopitelně když zákazník interaguje s videem v podobě kliknutí. Účinnost těchto videí se dá krásně měřit přímo v prostředí Youtube.

Remarketing

Nakonec je velmi jednoduché remarketovat a opětovně oslovit lidi, kteří už projevili zájem o váš produkt či službu. Těch možností je v remarketingu nekonečně mnoho, protože už víme o uživateli víc, můžeme se vydat i cestou personalizace obsahu podle remarketovaného publika.

Ať už zvolíte jakoukoliv strategii, představte si nejdříve svoji cílovou skupinu a na základě toho i konkrétní typy videí! Vyhnete se tak problémům s nevhodně zvoleným obsahem či formou.

Obsah ve videu

Také je velmi důležité i to, jaký obsah chcete komunikovat. U hiringových kampaní je účinnější ukázat reálné prostředí firmy, reálné zaměstnance. U brandových kampaní se kreativitě meze samozřejmě nekladou. Ale naopak při představování nových produktů nebo e-shopu apod. se není třeba bát produktového videa, které podnítí zákazníky k nákupu.

Účinné jsou v tomto směru také infografiky či jednodušší animace. Ty je vhodné zvolit zejména v případě složitějších technických specifikací daného produktu, případně procesů, které není možné zobrazit reálným záběrem.

Velký úspěch dnes mají i eventová videa. Vždyť na koho se lidé nejraději dívají, když ne na sebe, případně jiné lidi nebo kolegy? Opět tím zvýšíte povědomí své společnosti a zároveň odhalíte firemní kulturu.

|

V neposlední řadě si dovolím ještě připomenout i case study videa, protože o jejich tvorbu neustále roste zájem. Společnosti je využívají jako ukázku svých úspěchů, vydařených kampaní či účinných řešení.

Video kampaněmi nikdy nic nepokazíte. Předem se jen nad nimi zamyslete nebo hned v úvodu oslovte specialisty. Dnes už zvládnete zpracovat a natočit video i pomocí telefonu, jen je lepší se poradit a využít profesionálnější programy. Raději přidat jedno kvalitní video než víc nekvalitních. V opačném případě byste si svoje publikum mohli odradit hned v úvodu kampaně.

Sdílet článek
Miriam Mrízová
Video Team Leader v Promiseo

Miriam působila v několika video odvětvích. Začínala jako moderátorka relace, později jako redaktorka komerčních reportáží a následně odpovídala v produkční společnosti za tým a realizaci živých přenosů. Dnes přináší klientům spolu se zkušeným týmem lidí umělecká díla v oblasti reklamy.

Promiseo
Tento článek ti přináší

Promiseo

Více o této společnosti

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+