2min. doba čtení

Zalando ukončil provoz Zircle

Internetový gigant Zalando ukončil provoz svého internetového obchodu Zircle. Pokud si zákazníci chtějí koupit zboží z druhé ruky, mají stále přístup ke kategorii pre-owned na vlastní platformě Zalando. Od tohoto týdne již není služba Zircle přístupná.

Zalando ukončil provoz Zircle

Zircle a pre-owned kategorie

V roce 2019 spustila německá online módní platforma Zalando zkušební provoz Zircle v Německu. Chtěla zjistit, zda řešení nákupu použitého zboží přitahuje zákazníky, a proto zavedla kategorii pre-owned. 

V sekci pre-owned mohli zákazníci prodat kousky, které již neplánují nosit, a mohli si zde také koupit oblečení z druhé ruky. Společnost chtěla tímto krokem zvýšit udržitelnost. V roce 2021 službu testovala také ve Švédsku a Dánsku.

 Ukončení činnosti

Společnost Zalando však tento týden provoz e-shopu ukončila. Internetový obchod již není přístupný. Zákazníci mohou stále používat své účty Zircle k přihlášení na Zalando. Módní prodejce informoval zákazníky, že zboží zakoupené u Zircle mohou stále vrátit.  

Zatímco společnost Zircle ukončuje činnost, internetový prodejce Zalando bude i nadále prodávat second hand módu. Zákazníci, kteří mají zájem o zboží z druhé ruky, je mohou hledat v kategorii pre-owned, která byla na Zalando přidána v roce 2021.

Zákazníci mohou na Zalandu nejen nakupovat, ale také prodávat použité zboží.

„Chtěli bychom vám moc poděkovat za vaši důvěru v nás a naše služby. Naštěstí to není konec naší společné cesty. Na platformě Zalando můžete i nadále nacházet úžasné poklady z pre-owned a dokonce prodávat své vlastní kousky,“ uvedla společnost na webových stránkách Zircle.dk.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+