2min. doba čtení

Zalando učinilo radikální krok. Odstranilo všechny recenze produktů

Internetové tržiště Zalando odstranilo ze své platformy recenze produktů. Místo recenze mohou nyní zákazníci odpovědět na dotazník týkající se informací o výrobku uvedených na webu.

Zalando učinilo radikální krok. Odstranilo všechny recenze produktů

Recenze produktů jsou obecně důležitou součástí evropského elektronického obchodu. Loňský průzkum například ukázal, že nejméně 55 % Němců se při nákupu online rozhoduje na základě recenzí.

Častým problémem jsou však falešné recenze. Evropská komise již dříve vyzvala online platformy, aby proti falešným recenzím zakročily.

Diskuse na Linkedin

Společnost Zalando se překvapivě rozhodla odstranit ze své platformy všechny recenze produktů. Odstranění si všimlo několik odborníků na elektronické obchodování a zahájilo diskusi na Linkedinu. Samotné Zalando zatím nevydalo žádné prohlášení, takže není jasné, zda se jedná o dočasné nebo trvalé rozhodnutí.

V červenci tržiště zavedlo funkci měření postavy, která má zákazníkům pomoci najít správnou velikost. Rada vychází z jejich vlastních rozměrů, které se ukládají po pořízení dvou fotografií. To má zákazníkům pomoci najít správnou velikost na první pokus. Mohlo by to znamenat, že platforma chce otestovat, které faktory ovlivňují její konverzní poměr.

Průzkum místo recenzí

Návštěvníci již na stránkách produktů nevidí žádné recenze produktů. Platforma však stále nabízí informace o produktech. Pod těmito informacemi se návštěvníkům zobrazí dotazník, ve kterém jsou dotázáni, zda jim poskytnuté informace pomohou při rozhodování o nákupu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Týdenní sumář 23/2024: Sociální média začínají suplovat vyhledávače, unikátní produkt přitahuje více než cena, otestuje Reel ještě před zveřejněním
6min. doba čtení

Týdenní sumář 23/2024: Sociální média začínají suplovat vyhledávače, unikátní produkt přitahuje více než cena, otestuje Reel ještě před zveřejněním

Podívejte se na příklady použití aplikace WhatsApp pro firmy ke zvýšení prodejů. Shein začíná nabízet zánovní položky. Shrnuli jsme nejzajímavější květnové události a přidali vlastní pohled.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+