2min. doba čtení

Z nuly na 300 milionů korun za čtyři roky. Kulina roste o desítky procent

Maloobchodní skupina Kulina Group, kterou vlastní miliardář Vladimír Komár, zaznamenala v uplynulém roce impozantní růst. Skupina, která se specializuje na prodej kuchyňského vybavení a výrobků pro domácnost a provozuje e-shopy, zaznamenala 41% nárůst tržeb oproti předchozímu roku.

Z nuly na 300 milionů korun za čtyři roky. Kulina roste o desítky procent

Kulina si stanovila ambiciózní cíl

V roce 2022 dosáhly tržby skupiny Kulina 227 milionů Kč bez DPH, což představuje výrazný nárůst oproti předchozím 161 milionům Kč. Z celkových tržeb tvořila spotřební elektronika 37 % a móda 22 %. Přestože společnost vykázala za sledované období čistou ztrátu ve výši 2,4 milionu Kč, jedná se o výrazný posun oproti předchozímu roku, kdy společnost dosáhla zisku ve výši 1,8 milionu Kč. EBITDA za rok 2022 dosáhla výše 2,3 milionu Kč, což představuje pokles z 5,8 milionu Kč v předchozím roce.

Skupina Kulina si pro letošní rok stanovila ambiciózní cíl dosáhnout obratu 330 milionů Kč bez DPH.

Skupina Kulina se v loňském roce zaměřila také na expanzi na evropském trhu. Společnost otevřela e-shopy ve 12 evropských zemích včetně Německa, Bulharska, Rakouska, Francie a Španělska. Zahraniční online prodej se na celkových tržbách podílel 14 %. Kromě toho skupina Kulina Group otevřela kamennou prodejnu v Praze a prostřednictvím konceptu sdílených prodejen Pikito má kamennou prodejnu v Bukurešti.

Původní e-shop Kulina zkrachoval, ale značku Kulina koupili od konkurzního správce Vladimír Komár a Marcel Vargaeštók. V roce 2019 vznikla nová skupina firem, která spojila nově založený internetový obchod s prémiovým kuchyňským vybavením pod zachráněnou značkou Kulina a největší školu vaření v České republice Chefparade.

Tento růst a expanze svědčí o tom, že Kulina Group pokračuje v rozšiřování svého podnikání a stává se významným hráčem na trhu e-commerce a kuchyňského vybavení nejen v České republice, ale i v rámci Evropy. Společnost má pro příští rok ambiciózní cíle a očekává se, že bude i nadále růst a posilovat svou pozici na trhu.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+