2 min. doba čtení

Yves Rocher zavírá prodejny v regionu DACH. Internetový obchod zůstává zachován

Francouzská kosmetická společnost Yves Rocher uzavírá všechny své pobočky v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Se současným obchodním modelem společnosti již není možné udržitelně a úspěšně fungovat. Na těchto trzích bude působit i nadále, ale pouze online.

Yves Rocher zavírá prodejny v regionu DACH. Internetový obchod zůstává zachován

Yves Rocher je francouzská kosmetická společnost, která má v Evropě kamenné prodejny i internetové obchody. V roce 2021 společnost uzavřela sedm obchodů v Nizozemsku. V nadcházejících měsících rovněž uzavře všechny prodejny v regionu DACH.

Zavření nejméně 140 poboček

Toto rozhodnutí se dotkne nejméně 140 poboček a 350 pracovních míst. Zaměstnanci byli o uzavření poboček informováni letos v březnu. Od pandemie korony se společnost Yves Rocher potýká s ekonomickými problémy.

“Poslední dva roky nás postavily před obrovské ekonomické výzvy,” uvedla mluvčí společnosti. Přestože se prodejny zavírají, společnost své aktivity na těchto trzích neukončuje. “Naši zákazníci mohou stále najít naše výrobky a objednat si je přímo v našem internetovém obchodě.”

Týdenní podcast UPdate

Řetězce v Německu zavírají obchody

Yves Rocher není prvním známým řetězcem, který se stahuje z německých ulic. Zavřely se obchodní domy Galeria-Karstadt-Kaufhof a obchody s obuví Görtz a Reno. Velkou část svých poboček v Německu zavírá také výrobce módy Gerry Weber. Tyto společnosti byly rovněž prohlášeny za insolventní, což se však netýká společnosti Yves Rocher.

Německý svaz maloobchodu (HDE) se domnívá, že příčinou tohoto vývoje je vysoká míra inflace.

“Mnoho maloobchodních společností zažívá těžké časy. Nejprve pandemie s výlukami, zavíráním obchodů a opatřeními, která omezila počet zákazníků, a nyní důsledky ruské války na Ukrajině s vysokou inflací a špatnou náladou spotřebitelů,” řekl generální ředitel HDE Stefan Genth.

Podle sdružení se v Německu v letošním roce očekává uzavření přibližně 9 000 obchodů. Před pandemií se ročně zavíralo asi 5 000 obchodů. Pokud se prognóza potvrdí, zůstane v celé zemi 311 000 prodejen. V roce 2015 to bylo ještě téměř 373 000 prodejen.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+