2min. doba čtení

YouTube přináší nové AI nástroje pro tvůrce obsahu

YouTube se snaží oživit tvorbu obsahu prostřednictvím nových nástrojů. S umělou inteligencí v hlavní roli slibuje revoluci v digitální tvorbě obsahu.

YouTube přináší nové AI nástroje pro tvůrce obsahu

Umělá inteligence mění hru tvorby obsahu

Jedním z nejdůležitějších nástrojů je Dream Screen, který umožňuje tvůrcům přidávat do svých videí na platformě YouTube Shorts videa generovaná umělou inteligencí a obrázky. Pomocí jednoduchých textových podnětů mohou tvůrci jednoduše vytvářet nová pozadí pro svá videa.

YouTube také představil mobilní aplikaci s názvem YouTube Create, která umožní rychlou úpravu a vylepšení videí přímo na mobilních zařízeních. Tato aplikace je momentálně v testovacím období na platformě Android.

V budoucnosti plánuje YouTube přidat generativní umělou inteligenci do YouTube Studio, což umožní tvůrcům rychleji vytvářet návrhy a inovovat svá videa. Další plánované funkce zahrnují “asistující vyhledávání,” které pomáhá tvůrcům najít správnou hudbu pro svůj obsah, a AI nástroj pro dabing s názvem Aloud, který umožní oslovit publikum v různých jazycích.

Nová éra kreativity

“Spolu s tvůrci jsme testovali nástroje v YouTube Studio, které využívají umělou inteligenci. Více než 70 % oslovených uvedlo, že jim to pomohlo rozvíjet a testovat nápady na videa,” uvedl Tony Reid, viceprezident pro nové zážitky a komunitní produkty YouTube.

YouTube se snaží umožnit tvůrcům získat více diváků a jednodušeji vytvářet obsah, který je zaujme. Generální ředitel YouTube, Neal Mohan, zdůraznil, že tyto aktualizace pomohou tvůrcům překračovat své kreativní hranice a posouvat svou tvorbu na novou úroveň. “Usnadnit autorům tvorbu obsahu, který milují, je součástí závazku YouTube dávat tvůrčí sílu do rukou miliardám lidí. Dnes začíná nová éra kreativity,” uvedl Mohan.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+