3min. doba čtení

Výrobci hraček se snaží zbavit jednorázových plastů. Mattel začne recyklovat hračky Fisher-Price

Společnost Mattel přidala hračky Fisher-Price do své iniciativy bezplatné recyklace hraček v rámci pokračující snahy hračkářského gigantu řešit problém s plasty v hračkářském průmyslu.

Výrobci hraček se snaží zbavit jednorázových plastů. Mattel začne recyklovat hračky Fisher-Price

Problém jednorázových plastů v hračkářském průmyslu

Výrobci hraček se snaží zbavit jednorázových plastů v reakci na rostoucí počet rodičů, kteří se obávají vlivu plastových hraček na životní prostředí. Nedávný průzkum, který si objednala průmyslová skupina The Toy Association, ukázal, že 78 % rodičů uvedlo, že udržitelnost hračky je pro ně důležitá.

Společnost Mattel před rokem spustila program Mattel Playback, který umožňuje rodičům vytisknout bezplatné přepravní štítky a použít je k odeslání starých panenek Barbie, autíček Mega Bloks a Matchbox a her do sběrných míst společnosti Mattel k recyklaci a opětovnému použití.

Společnost Mattel nyní rozšířila tento program i na neelektronické hračky Fisher-Price. Divize Fisher-Price společnosti Mattel zahrnuje značky Little People, Laugh & Learn, Imaginext a další. 

Společnost Mattel si koncem roku 2019 stanovila cíl, že do roku 2030 bude ve všech svých hračkách a obalech používat 100 % recyklovaných, recyklovatelných nebo biologických plastů. V dubnu letošního roku oznámila nový ekologický cíl, kterým je snížit množství plastových obalů o 25 % na každý výrobek do roku 2030. 

Závod tří největších světových producentů hraček 

Tři největší hračkářské společnosti – Lego, Hasbro a Mattel – se snaží přesvědčit rodiče, že jsou nejekologičtější a všechny si stanovily environmentální cíle pro snížení množství obalů a plastů. 

Společnost Lego v říjnu 2019 spustila program, který umožňuje rodičům darovat staré kostky Lego školním programům a pracuje na vývoji alternativních materiálů na rostlinné bázi a biologicky rozložitelných materiálů. 

Společnost Hasbro v roce 2018 spustila program, v jehož rámci je možné její plastové hračky posílat do recyklačního inovátoru Terracycle k opětovnému použití do jiných výrobků. V roce 2019 společnost Hasbro vydala závazek, že do konce letošního roku přestane používat plastové obaly. 

„Udržitelnost a životní prostředí jsou pro rodiče stále důležitější,“ řekl Jim Silver, odborník na hračkářský průmysl a majitel stránky s recenzemi hraček TTPM.com a společnosti TTPM Influencer Talent Management. Všechny velké společnosti vyrábějící hračky zdůrazňují své ekologické iniciativy. „Pro jejich image je užitečné, že ukazují, že jim záleží na budoucnosti a budoucnosti dětí,“ řekl.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek