2min. doba čtení

Vrácení zboží za poplatek? H&M chce snížit náklady

Módní řetězec H&M zvažuje zpoplatnění vrácení zboží zakoupeného online. Poplatky mají pomoci snížit rostoucí náklady. Společnost H&M testuje tuto změnu v Norsku a ve Velké Británii.

Vrácení zboží za poplatek? H&M chce snížit náklady

Zara zavedla poplatek, nyní to zkouší H&M

Zprávu potvrdila generální ředitelka společnosti H&M Helena Helmerssonová. Tato iniciativa přichází několik týdnů po stejném oznámení konkurenční společnosti Zara. Ta nedávno zavedla poplatek za vrácení zboží ve Spojeném království, Irsku, Belgii a Nizozemsku.

Řetězec H&M zatím začíná testovat poplatky v Norsku a ve Velké Británii. “Testujeme to jako možné opatření, které bychom mohli přijmout,” řekl Helmersson agentuře Bloomberg, “Vše závisí na reakci zákazníků.”

Společnost doufá, že se jí podaří snížit náklady

Toto opatření by mohlo pomoci snížit náklady společnosti. Ty rostou v důsledku poklesu akcií společnosti, růstu cen materiálů a také inflace. Kromě toho se změnilo i nákupní chování spotřebitelů. Podle společnosti H&M v době ekonomické nejistoty utrácejí méně.

Rozhodnutí o úplném zavedení poplatku bude přijato po vyhodnocení zkušební fáze.

“Nemáme na to přesný časový limit. Na základě vyhodnocení testů se rozhodneme, zda je to nejúčinnější, či nikoli. Stále panuje značná nejistota, ale zdá se, že inflace dosáhla svého vrcholu a pomalu se vyrovnává,” říká Helmersson. Generální ředitel však dodává, že ve hře jsou stále měnové vlivy. “Největší vliv na naši budoucnost má hodnota amerického dolaru.”

Pokud se trend zavádění poplatků za vrácení zboží zakoupeného online prosadí, je možné, že to pomůže celému odvětví. Segment rychlé módy je jedním z největších znečišťovatelů a producentů emisí CO2 na světě.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+