2min. doba čtení

Vinted buduje ve Velké Británii impérium a konkuruje Primarku

Společnost Vinted ve Velké Británii rychle roste. Za pouhých osmnáct měsíců zvýšil své tržby osmkrát a v jedné statistice dokonce předstihl populární řetězec Primark.

Vinted buduje ve Velké Británii impérium a konkuruje Primarku
Zdroj: Depositphotos

Vinted zaznamenal více bezhotovostních transakcí než Primark

Platforma pro secondhandové zboží roste na britském trhu exponenciální řadou, za posledních osmnáct měsíců zaznamenala ohromující nárůst o 680 procent. Tyto výsledky zveřejnila společnost CACI, která se specializuje na údaje a porovnává výdaje 300 britských značek, uvádí portál retaildetail.eu.

Díky těmto číslům se společnost Vinted přibližuje značce Primark. Přinejmenším v počtu bezhotovostních transakcí. Vezmeme-li v úvahu pouze elektronické platby, Vinted v březnu a dubnu tento řetězec předstihl. Počet hotovostních plateb však do průzkumu zahrnut nebyl.

Průzkum také poukazuje na rostoucí oblibu oblečení z druhé ruky jako udržitelnější a levnější varianty. Vinted investuje do televizních reklamních kampaní a láká stále více solventních spotřebitelů. Paradoxně tak boří mýtus, že zboží z druhé ruky je určeno pouze pro specifickou skupinu lidí s nižšími příjmy. Na základě zveřejněného průzkumu se objevily otázky, zda se platforma nyní bude snažit přilákat dražší značky nebo zda bude zákazníky motivovat k nákupu více výrobků najednou.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+