3min. doba čtení

Victoria’s Secret poprvé v historii testuje prodej kosmetiky přes jinou společnost

Victoria's Secret, ikonická značka spodního prádla, se poprvé ve své historii spojila s jiným maloobchodním prodejcem, aby své kosmetické výrobky přinesla dalším spotřebitelům. Vybraným prodejcem není někdo jiný než Amazon, kde je již k dispozici více než 120 produktů značky.

Victoria’s Secret poprvé v historii testuje prodej kosmetiky přes jinou společnost

Strategie společnosti potvrzuje současný trend

Přechod značky Victoria’s Secret do Amazonu je symbolem dynamiky, se kterou se dnes potýká mnoho maloobchodních prodejců. Značky, které léta fungovaly výlučně prostřednictvím přímého prodeje spotřebitelům – ve vlastních prodejnách a na vlastních webových stránkách – se snaží navázat partnerství s velkými prodejci jako je Target, nebo obchodními domy jako Nordstrom. To vše proto, aby mohly nabízet své výrobky přes další prodejní kanály.

Greg Unis, CEO divize krásy Victoria’s Secret, vysvětluje: „Prostřednictvím průzkumu a zpětné vazby jsme od zákazníků vyrozuměli, že spotřebitelé chtějí nakupovat produkty Victoria’s Secret Beauty v obchodě Amazon. Jde o přirozené rozšíření prodejního kanálu, abychom mohli pokračovat v růstu našeho kosmetického byznysu a oslovit zákazníky na místech, která mají rádi. Budeme prodávat 120 produktů včetně parfémů, krémů, pleťových vod a peelingů.”

Sekce Victoria’s Secret Beauty vsadila na jednoduchost

Victoria’s Secret přichází s nabídkou kosmetiky a toto rozhodnutí zdůvodňuje jednoduchostí prodeje. „Z logistického hlediska bylo pro Victoria’s jednodušší prodávat kosmetiku namísto intimního oblečení. V případě pleťových vod a parfémů není třeba rozlišovat různé velikosti a prodej má rychlejší spád.”

Jak Unis vysvětlil ve svém prohlášení, spotřebitelé přicházejí na Amazon a hledají zboží Victoria’s Secret. V současnosti je možné zakoupit produkty značek Victoria’s Secret a PINK Beauty včetně vůní Bombshell, Tease, Cool & Bright, Love a Heavenly. 

Podle zprávy pro investory dosáhl prodej kosmetiky ve fiskálním roce 2021 přibližně 900 milionů USD, což představuje přibližně 15 % celkových tržeb společnosti v rámci severní Ameriky. Společnost věří, že spolupráce s Amazon tato čísla posune dál a zvýší povědomí o divizi krásy, které je ve srovnání s jejím spodním prádlem stále „relativně nízké“.

Sdílet článek
Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek