2min. doba čtení

Velká investice společnosti DHL do rozvoje britského elektronického obchodu

Před týdnem společnost DHL eCommerce Solutions oznámila investici ve výši 560 milionů eur. Oznámená investice přichází po prudkém nárůstu poptávky po jejích službách v segmentu elektronického obchodu a 40% nárůstu objemu ve srovnání s rokem 2020. Tyto prostředky poskytnou britské pobočce společnosti DHL Parcel UK infrastrukturu, která jí umožní růst a postaví ji do čela udržitelné a digitální logistiky.

Velká investice společnosti DHL do rozvoje britského elektronického obchodu

“Pandemie Covid změnila nejen digitalizaci, ale také chování spotřebitelů. Ve skupině Deutsche Post DHL věříme, že nakupování online není jen dočasným trendem. Elektronický obchod je jedním z důležitých pilířů naší strategie a do tohoto odvětví budeme i nadále investovat. Velmi se těším na to, že budu moci od 1. srpna podporovat tento podnik na jeho cestě ve své nové funkci generálního ředitele DHL eCommerce Solutions,” řekl Pablo Ciano, výkonný viceprezident pro korporátní rozvoj skupiny Deutsche Post DHL.

DHL eCommerce Solutions staví nové centrum v Coventry

Téměř polovina investice půjde do zcela nového centra o rozloze 25 000 m2 v SEGRO Parku Coventry Gateway, který se nachází jižně od letiště Coventry. Nové centrum může zpracovat 500 000 zásilek denně a očekává se, že vytvoří více než 600 nových pracovních míst.

Centrum bude vybaveno zabezpečeným celním skladem a celním zařízením pro podporu mezinárodního elektronického obchodu. Nejmodernější mechanizace umožní automatické třídění zásilek různých hmotností pomocí vysokorychlostního třídicího zařízení. Budova byla navržena tak, aby dosáhla statusu BREEAM “Excellent” a minimalizovala svůj dopad na životní prostředí díky konstrukčním prvkům, jako je 7 000 m2 solárních panelů, LED osvětlení a terénní úpravy na ochranu přírodní biodiverzity v oblasti.

Strategicky umístěné sklady

Společnost také investuje více než 220 milionů eur do vybudování 10 zcela nových sběrných a expedičních skladů. Nové sklady vytvoří dalších 3 500 pracovních míst. Strategicky vybraná místa zkrátí vzdálenosti a pomohou obsloužit zákazníky v co nejkratším čase.

“Tato investice je skutečným důkazem vynikající práce, kterou naši lidé a partneři odvedli v posledních dvou letech. Elektronický obchod bude i nadále utvářet svět kolem nás a tato investice nám spolu se silou značky DHL a naším vedoucím přístupem k digitalizaci zajistí silnou pozici na trhu,” vysvětlil Peter Fuller, generální ředitel společnosti DHL Parcel UK.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+