Řetězec připravuje 3 funkce – nákupního asistenta, vyhledávání poháněné generativní AI a funkci na interiérový design. Walmart odmítl zveřejnit, které modely AI používá k vývoji těchto funkcí, ale tvrdí, že používá různé externí modely a mohou se měnit v čase. “Hlavním cílem Walmartu je mít možnost vkládat a vylučovat různé modely, na rozdíl od jiných společností, které se jim podřizují, jako například Anthropic nebo OpenAI,” vyjádřil se mluvčí pro portál TechCrunch.
S nákupem pomůže umělá inteligence
Nového nákupního asistenta plánují spustit v následujících týdnech. Zákazníci dostanou doslova interaktivní zážitek – asistent dokáže odpovědět na konkrétní otázky, nabízí personalizované návrhy produktů a poskytuje podrobné informace o produktech. Dokonce může poskytovat nápady na halloweenský kostým, ozdoby na oslavy nebo doporučovat rodičům mobilní telefon pro jejich dítě.
Vyhledávací pole na stránce Walmartu nebude sloužit pouze pro hesla, zákazníci budou moci brzy zadávat konkrétní dotazy. Právě díky generativní AI může vyhledávací nástroj pochopit kontext a vygenerovat sbírku položek relevantních pro otázku. Například pokud zákazník má v plánu organizovat dětskou narozeninovou párty s motivem dinosaurů, AI zobrazí široký výběr produktů, jako jsou balony, ubrousky, stuhy a další. Namísto zadávání množství samostatných vyhledávání, nový nástroj bude šetřit čas.
Nemáte vkus? Nechte si poradit od AI
Walmart také vyvíjí asistenta pro interiérový design, který umožní zákazníkům dekorovat pokoje. K AI tato funkce přidává také AR technologii – uživatelé nahrají fotografii místnosti a nástroj následně zachytí všechny položky v místnosti. Zákazníci budou s chatovým asistentem komunikovat a poradí jim, jak by měli vyzdobit místnost. AI do místnosti následně dodá položky, které navrhuje. Uživatelé návrh ohodnotí a určí, které chtějí ponechat nebo koupit. Nástroj bude brát v úvahu i rozpočet, aby našel dostupné položky.
Využití AI je stále populárnější, Walmart v Podobný projekt nedávno spustil také e-shop s potravinami Instacart, který nedávno představil vyhledávací nástroj poháněný ChatGPT. Ten dokáže generovat doporučení, jako např. nápady na vaření nebo výběr potravin s vysokým obsahem bílkovin. Vezmeme si z podobných projektů příklad i v našich končinách?