2min. doba čtení

Už jen responzívní reklamy!

Od 30. června 2022 přichází Google se změnou reklam ve vyhledávací síti, neboť už nebude možné vytvářet rozšířené textové reklamy a k dispozici budou už jen responzívní reklamy, které budou jediným typem reklam, které bude možné upravovat ve standardních vyhledávacích kampaních.

Barbora Kráľová Barbora Kráľová
Performance a optimalizácia
Už jen responzívní reklamy!

Google tento krok zdůvodňuje tím, že by to mělo zautomatizovat tvorbu reklam a zároveň zlepšit výkonnost reklamních skupin, neboť zákazníci vidí víc textu a relevantnější reklamní poselstva.

Výhodou responzívních reklam má být možnost zadat více nadpisů i popisů, přičemž Google bude průběžně testovat jejich různé kombinace a vyhodnotí, které dosahují nejlepší výkonnost. Obsah reklamy by tak měl být relevantnější pro potenciální zákazníky.

Výhodou responzívních reklam má být také flexibilita, neboť u jedné responzívní reklamy můžete zadat 15 nadpisů a 4 popisy, přičemž reklamy se přizpůsobí šířce zařízení, na kterém se má reklama zobrazovat.

Také nám Google přináší možnost vyhodnotit sílu reklamy a nabízí i pokyny na zlepšení, například vám doporučí, abyste psali originálnější nadpisy nebo zahrnuli víc klíčových slov.

Responzívní reklama

Konec rozšířeným textovým reklamám?

Jestli se ptáte, co bude s klasickými rozšířenými textovými reklamami, tak ty se budou i nadále zobrazovat. Zároveň budete stále moci sledovat přehled jejich výkonnosti a bude možné je pozastavit, opětovně znovu spustit nebo i odstranit. Bohužel však nebude možné je měnit.

Pokud ale stále chcete mít možnost kontroly nad textem, který inzerujete a zároveň chcete zvýraznit důležitost poselství, které chcete potenciálním zákazníkům odevzdat, využijte při tvorbě responzívních reklam možnost připnutí nadpisů a popisů, které chcete, aby se stále zobrazovaly. Tak budete mít jistotu, že tyto nadpisy a popisy se zobrazí v každé reklamě a vy uživatelům odevzdáte chtěné poselství, například slogan, který si spojí s vaší značkou, nebo užitečnou radu v popisu.

Rozšířená textová reklama

Naše dosavadní zkušenost

V naší reklamní agentuře jsme u více klientů zkoušeli kromě klasických rozšířených textových reklam i responzívní textové reklamy, které by měly zjednodušit způsob vytváření reklam ve vyhledávání a ulehčit zvyšování výkonnosti pomocí automatizovaných nástrojů.

Ačkoliv podle Googlu by měly být tyto reklamy výkonnější, naše dosavadní zkušenost to nepotvrdila. Ve většině případů měly rozšířené textové reklamy lepší výkonnost než uvedené responzívní reklamy. Uvidíme, jak se do budoucna zlepší výkonnost těchto reklam.

Sdílet článek
Barbora Kráľová
Performance a optimalizácia

Jsem absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě. Osud mě zavál do reklamní agentury HiTT, kde se věnuji zejména tvorbě výkonnostních kampaní v Google Ads a optimalizaci e-shopů v porovnávačích cen. Rada se učím novým věcem, přičemž nejvíce mě baví tvorba reklam a nových řešení pro klienty.

HiTT
Tento článek ti přináší

HiTT

Více o této společnosti

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Jak vytvořit úspěšný online kurz v 5 jednoduchých krocích?
9min. doba čtení

Jak vytvořit úspěšný online kurz v 5 jednoduchých krocích?

Online kurz je perfektní forma, jak předávat své zkušenosti a ještě tím přilepšit svému finančnímu rozpočtu. Jak vytvořit úspěšný kurz? Kromě správně vybraného tématu je důležitá také strategie a plán. Kdo je vaše cílovka? Je o vybrané téma zájem? Jak svůj kurz prodat? Jak jej vylepšit a posunout ještě o úroveň výš? To všechno se […]

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Přečíst článek
Proč při tvorbě blogů vždy citovat odborníky?
4min. doba čtení

Proč při tvorbě blogů vždy citovat odborníky?

Současná situace na trhu není díky využití umělé inteligence pro copywritery nejrůžovější. Každá firma si dvakrát rozmyslí, zda se jí vyplatí investovat do kvalitního textu od odborníka, nebo zda jí postačí text generovaný umělou inteligencí. Aby se tato profese udržela na výsluní, potřebuje nadstavbu v podobě něčeho, co AI zatím nabídnout nemůže. Ptáte se, co […]

Andrea Bercik Andrea Bercik
Přečíst článek
Síla korektury při tvorbě kvalitních textů
3min. doba čtení

Síla korektury při tvorbě kvalitních textů

Korektura je jednou z nejdůležitějších fází tvorby kvalitních textů pro různé formy komunikace. Nejde jen o odstranění gramatických chyb a pravopisných nedostatků z webových stránek a blogů, ale týká se i tištěných propagačních materiálů a dokonce i knih. Díky korektuře bude váš text bez chyb, přehledný a důvěryhodný.

Denisa Hajdúková Denisa Hajdúková
Copywriter
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+