3min. doba čtení

Utrácet rozpočet na neoptimalizované reklamy? Krutá realita vánočních kampaní

Vánoční sezóna je nesporně vrcholem prodejů v oblasti e-commerce. Nedávná analýza společnosti CreativeX však tvrdí, že mnoho značek své reklamy neoptimalizuje. 

Utrácet rozpočet na neoptimalizované reklamy? Krutá realita vánočních kampaní
Zdroj: Depositphotos

Analýza technologické společnosti CreativeX vyhodnotila více než 3,9 milionu reklam z let 2021 a 2022 od více než 400 značek z odvětví, jako je maloobchod, potraviny, nápoje a spotřební zboží.

Studie odhalila, že celosvětově se utratí více než 600 milionů dolarů za reklamy, které nejsou digitálně přizpůsobeny klíčovým obdobím marketérů. Předpovídá, že ve 4. čtvrtletí roku 2023 by mohlo být na neoptimalizované digitální reklamy vyplýtváno více než 73 miliard dolarů.

Konec roku je pro mnoho firem sprintem za obchodním úspěchem a na kampaně vynakládají obrovské rozpočty. Pro mnoho značek elektronického obchodu představuje poslední čtvrtletí polovinu jejich ročních příjmů. V tomto období plyne značná část rozpočtů do vánočních kampaní, Black Friday a Cyber Monday – přibližně 30 % celkových globálních výdajů na reklamu.

Zaměření na digitál

Podle Marketing Tech News více než polovina výdajů na digitální reklamu v letech 2020 a 2021 půjde na reklamy, které nejsou přizpůsobené digitálnímu prostředí. “To představuje 700 milionů dolarů z analyzovaných 1,2 milionu. V následujícím roce se téměř vyrovnaly stejné částce jen ve 4. čtvrtletí,” stanovuje Duncan MacRae.

Čísla naznačují, že sezóna je pro mnoho společností důležitá, ale nedaří se jim realizovat smysluplné kampaně.

“Například používání televizního obsahu na digitálních platformách znamená, že reklamy nejsou vhodně přizpůsobeny digitálnímu prostředí a často postrádají klíčové kreativní prvky vhodné pro danou platformu. To znamená, že se utrácejí miliony za reklamy, které neupoutají pozornost v prvních třech až pěti sekundách (průměrná délka sledování digitálního videa), jsou nevhodně formátované nebo neobsahují titulky či popisky, což jsou všechno důležité aspekty kvalitní kreativy, která v digitálním prostředí přinese lepší výsledky,” přibližuje MacRae.

Anastasia Leng, zakladatelka a generální ředitelka společnosti CreativeX, se pro Marketing Tech News vyjádřila: “Kreativní týmy celý rok tvrdě pracovaly na tom, aby vytvořily průlomové sváteční kampaně a využily zvýšeného zájmu spotřebitelů o nakupování. Bohužel dopad jejich práce minimalizuje poslední realizační úsek cesty: přizpůsobení kreativních prostředků prostředí digitálních médií, pro které jsou určeny. Tyto drobné úpravy zvyšují skóre kvality reklamní kreativy a efektivitu médií a v roce zvýšené kontroly rozpočtu mohou marketingovým týmům poskytnout důvod k radosti.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+