1min. doba čtení

Uspěje Prime Video s novým formátem reklamy?

Americká společnost Amazon plánuje nabízet svou streamovací službu Prime Video také ve verzi s reklamami. Diskuse o streamování s reklamami probíhají ve společnosti již několik týdnů. Streamovací odvětví se potýká se slabším přílivem nových předplatitelů.

Uspěje Prime Video s novým formátem reklamy?

Verze s reklamami

Americká společnost Amazon plánuje nabízet svou streamovací službu Prime Video také ve verzi s reklamami. Chce tak dále budovat reklamní byznys a generovat větší příjmy ze zábavy. Píše o tom list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na své zdroje.

Diskuse kolem vysílání s reklamami probíhají podle WSJ ve společnosti již několik týdnů. Přišly po spuštění podobných plánů konkurenčních internetových televizí Netflix a Walt Disney.

Odvětví streamování se potýká se slabším přílivem nových předplatitelů. Ti kvůli zhoršující se ekonomické situaci omezují nadměrné výdaje. Navzdory makroekonomickým problémům však reklamní část podnikání Amazonu stabilně roste.

Příjmy z reklamy dosáhly v prvním čtvrtletí 9,5 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 21 %. Podle analytické společnosti Insider Intelligence je Amazon třetím největším hráčem z hlediska příjmů z digitální reklamy ve Spojených státech po společnostech Google a Mete.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+