1min. doba čtení

USA chtějí zablokovat dohodu mezi společnostmi Activision Blizzard a Microsoft

Měla to být největší transakce v historii herního průmyslu a největší akvizice společnosti Microsoft v historii.

USA chtějí zablokovat dohodu mezi společnostmi Activision Blizzard a Microsoft
Zdroj: Depositphotos

Dohoda se společnosti vzdaluje

Americká Federální obchodní komise chce zastavit plánované převzetí herního vydavatelství Activision Blizzard společností Microsoft. V pondělí večer podala u federálního soudu žádost o předběžné opatření, které má zablokovat transakci v hodnotě téměř 70 miliard dolarů.

Obchodní komise podnikla právní kroky proti plánované akvizici již loni v prosinci kvůli obavám z narušení hospodářské soutěže. Společnost Microsoft oznámila akvizici Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů v lednu 2022.

Měla to být největší transakce v historii herního průmyslu a největší akvizice společnosti Microsoft v historii. Federální komise vyjádřila obavy, že pokud bude dokončena, získá Microsoft příliš silné postavení na trhu herních konzolí.

Plánované převzetí vyvolalo obavy i mimo Spojené státy. Britský antimonopolní úřad transakci v dubnu vetoval, zatímco Evropská komise ji podmíněně schválila.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+