2 min. doba čtení

United Colors of Benetton spojuje nakupování s hraním her na Metaverse

United Colors of Benetton debutuje v metaverzu. Prostřednictvím platformy Roblox propojuje módní značka reálný a virtuální svět. Otevírá nový obchod PlayChange, který je přizpůsoben zejména mladým zákazníkům.

United Colors of Benetton spojuje nakupování s hraním her na Metaverse

Název obchodu PlayChange je odvozen od kampaně, která probíhala během milánského týdne módy v únoru 2022. Benetton vsadil u svých obchodů na sofistikovaný a minimalistický vzhled. Ten virtuální je v podobném stylu a připomíná vlajkovou prodejnu na Corso Vittorio Emanuele v Miláně.  Je vyladěn do růžových barev a vše od výloh až po interiér zdůrazňuje barevné odstíny oblečení Benetton.

Zdroj: Youtube.com

Po vstupu do PlayChange mohou návštěvníci prozkoumat celý areál a objevit ikonické oblečení z kolekce SS22. Přes tři speciální portály se dostanou do tří různých herních světů:

Pink it!, ve které se hráč musí dotknout co nejvíce siluet oveček mezi mraky, balónky a duhami a obarvit je na růžovo.

Green Adventure, lesní svět, ve kterém se hráči musí vyhýbat včelám padajícím shora, aby přežili.

The Color Race v poušti, ve kterém hráči absolvují trať označenou barevnými logy.

Na konci každé vítězné minihry se objeví virtuální karta, která hráči umožní navštívit fyzický obchod United Colors of Benetton a využít slevu získanou ve virtuálním obchodě v metaverzu.

“Jsme jednou z prvních značek, které experimentují s propojením fyzického světa a metaversa. Naším cílem je nabídnout obousměrnou cestu mezi současností a budoucností prostřednictvím zážitku ze značky, který je stále více pohlcující a především bližší jazyku, kterým mluví mladá generace,” vysvětluje Antonio Patrissi, ředitel digitálního oddělení skupiny Benetton.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+