4min. doba čtení

Týdenní přehled: zakladatel Spotify investuje do zdravotnictví, Instagram ukončuje živé nakupování

Amazon zdvojnásobí počet obchodů s potravinami. Společnost Google ztratila na hodnotě neuvěřitelných 100 miliard dolarů. Erik Rychnák ze společnosti Zľavomat nám prozradí, jak si vede.

Týdenní přehled: zakladatel Spotify investuje do zdravotnictví, Instagram ukončuje živé nakupování

Přehled novinek

Společnost Google ztratila 100 miliard dolarů. Stalo se tak poté, co nový chatbot Bard neuspěl ve svém prvním testu. Google uvedl, že neúspěch poukázal na nutnost testovat nové technologie, ale mnozí odborníci se domnívají, že Google jednal unáhleně.

zdroj: Pexels

Poslední spolupráce mezi Nike a Tiffany skončila fiaskem. Ikonické tenisky za 400 dolarů se staly terčem posměchu celého světa. TikTok zaplavily reakce, v nichž se lidé téměř jednohlasně shodují, že tento nejnovější počin je módním failem roku. Spolupráce s Nike měla přinést šperky Tiffany do světa módy a oslovit mladší generace.

Daniel Ek, zakladatel hudební streamovací platformy Spotify, představil svou novou společnost Neko Health. Projekt bude šetřit čas lékařů a poskytovat pravidelné preventivní prohlídky. Podle zveřejněných informací Daniel Ek vyvinul skener s desítkami senzorů, který umožňuje rozsáhlý a neinvazivní sběr zdravotních údajů. Vyšetření trvá 15 minut a výsledky jsou k dispozici do hodiny. Tento projekt má podle prohlášení potenciál způsobit revoluci ve zdravotnictví.

Adidas oznámil své finanční prognózy na rok 2023. Po ukončení spolupráce se značkou Yeezy se očekává nejvýraznější pokles tržeb za poslední roky. Společnost uvedla, že pokud neprodá zbývající zásoby značky Yeezy, očekává pokles tržeb o 1,2 miliardy eur a pokles provozního zisku o 500 milionů eur.

zdroj: Adidas

Značka Bonami slaví 10 let a rozšiřuje svůj segment. V Německu bude vyrábět kuchyně na míru v různých cenových hladinách a stylech. Nabídne online konzultace s odborníkem nebo kuchyňské studio v obchodním centru Chodov.

Logistická divize společnosti Alibaba se připojila k DHL v Polsku. Obě společnosti investují přibližně 60 milionů eur do sítě balíkomatů a jejich cílem je stát se největší sítí pro doručování balíků v zemi. V Polsku je přibližně 18 000 balíkomatů, z nichž většina patří konkurenční společnosti InPost.

Erik Richnák, který je v současné době generálním ředitelem společnosti Zľavomat na Slovensku, nám v Ecommerce Bridge řekl, jak se společnosti daří, v čem spočívá tajemství jejího úspěchu a jaké jsou její plány do budoucna. Dozvíte se, jak společnost přistupuje k marketingovým kampaním a proč prodej fyzických produktů představuje jen malé procento tržeb.

Erik Richnák, Zľavomat.sk

zdroj: Erik Richnak

Rychlovky:

Amazon zdvojnásobuje počet obchodů s potravinami. Generální ředitel Andy Jassy oznámil, že společnost letos přijde se ziskovým formátem maloobchodního prodeje potravin. Děje se tak necelý týden po oznámení, že Amazon zavírá některé své prodejny potravin Amazon Go.

Počet předplatitelů streamovací služby Disney+ klesl v prvním čtvrtletí nového fiskálního roku o jedno procento na 162 milionů. Jedním z důvodů je stagnace na americkém a kanadském trhu, kde počet předplatitelů dosáhl 46,6 milionu oproti 46,4 milionu v předchozím čtvrtletí.

Airbnb je poprvé v černých číslech. Rok 2022 ukončil katastrofický pandemický scénář a službě, která spojuje majitele nemovitostí a cestovatele, se opět daří. Příjmy dosáhly rekordních 8,4 miliardy dolarů a společnost počítá se ziskem téměř 2 miliardy dolarů.

Amazon chce přeskočit evropské velkoobchody. Od dubna bude odebírat zboží přímo od značkových výrobců, tvrdí ve snaze zajistit pro zákazníky udržitelné ceny. Velkoobchodníci, kteří chtějí i nadále prodávat na platformě, si mohou vytvořit účet v Amazon Seller Central a stát se partnerským prodejcem.

Společnost Eiffel Optic vyhlásila úpadek. Hlavním důvodem úpadku jsou prý jednak dopady pandemie, jednak neúměrné zvýšení provozních nákladů. Nemá peníze ani na lednové výplaty. Zavře všech 26 svých prodejen a propustí 150 zaměstnanců.

Bingu, máme problém. Chatbot ChatGPT zneužívá uživatele a má krizi identity. Začíná se projevovat jeho temná stránka. Hádá se s uživateli a zdá se, že “být neustále online” škodí nejen živým bytostem, ale i botům. Alespoň tak uživatelé popisují nejnovějšího chatbota od Open AI, kolem kterého se strhla lavina celosvětové pozornosti.

Přihlaste se k odběru našeho newslettera, kde vám pravidelně přinášíme zajímavé novinky z oblasti elektronického obchodování.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+