4min. doba čtení

Týdenní přehled: WeWork na dně, Martinus otevírá první knihkupectví v zahraničí, rozhovor s finančním ředitelem GymBeam

Internetový prodejce letenek Kiwi.com se potýká s dalším problémem. Martinus otevírá své první kamenné knihkupectví v České republice. Poskytovatel videohovorů Zoom přichází s velkou změnou a dalším hostem v našem studiu byl finanční ředitel Štefan Matovka ze společnosti GymBeam.

Týdenní přehled: WeWork na dně, Martinus otevírá první knihkupectví v zahraničí, rozhovor s finančním ředitelem GymBeam

Přehled novinek

Společnost Yves Rocher uzavírá pobočky v regionu DACH. I když e-shop funguje dál, kosmetické impérium Yves Rocher prodělává. Francouzská společnost se rozhodla uzavřít všech 140 franšíz v Německu, Rakousku a Švýcarsku. V regionu zůstane zachován pouze online prodej. Společnost prodělává i v České republice, ale své pobočky zde zatím zavírat nebude.

Martinus otevírá první kamenné knihkupectví v České republice. Knižní řetězec, který na Slovensku provozuje 17 kamenných prodejen, tak posílí svou expanzi u našich sousedů. K e-shopu, který Martinus provozuje v České republice, přibude dvoupodlažní knihkupectví v obchodním centru Veľký Špalíček v centru Brna, které nabídne desítky tisíc knižních titulů. Mimochodem, půjde o vůbec první kamenné knihkupectví značky v zahraničí.

Martinus.sk

Týdenní podcast UPdate

Výsledky internetového gigantu Alibaba za první finanční čtvrtletí překonaly odhady trhu. Jeho tržby vzrostly až o 14 % navzdory zpomalení čínské ekonomiky, kterému napomohlo zpomalení domácí spotřeby. Čistý zisk se meziročně zvýšil dokonce o 51 procent. Výsledky společnosti Alibaba přicházejí v době, kdy zahajuje největší restrukturalizaci ve své historii.

Poskytovatel videohovorů Zoom přichází s významnou změnou. Svým zaměstnancům nařídil, aby se vrátili do svých kanceláří. Zoom se potýká se zpomalujícím se růstem a konkurencí a propustí 15 % svých zaměstnanců. Společnost uvedla, že za nejefektivnější v současném období považuje hybridní systém, tj. práci na částečný úvazek z domova. Zoom zavede nový systém práce v průběhu srpna a září.

Sága WeWork je u konce. Společnost, která vybudovala síť coworkingových center ve 120 zemích, se snaží přežít. Ještě na jaře 2019 měla společnost WeWork hodnotu téměř 50 miliard dolarů, nebo se tím alespoň chlubili její hlavní investoři ze SoftBank. Společnost ztratila během 4 let 98 % své hodnoty. Dnes hodnota nejcennějšího startupu na světě činí necelých 450 milionů dolarů.

Depositphotos.com

Online supermarket Rohlík má nového provozního ředitele. Stal se jím Erwin Brunner. Poslední dva roky působil jako evropský viceprezident pro provoz v americké doručovací společnosti Gopuff a bývalý ředitel distribučních center pro střední Evropu ve společnosti Amazon. Ve společnosti Rohlik bude zodpovědný za provoz a rozvoj logistiky.

Tento týden jsme si do studia Ecommerce Bridge pozvali zajímavého hosta. Byl jím Štefan Matovka, finanční ředitel společnosti Gymbeam, se kterým jsme si povídali o finančním řízení, které je velmi důležitou součástí vedení firmy, zvláště u tak velké značky, jako je GymBeam, jejíž tržby přesáhly hranici 100 milionů eur. Na co je třeba myslet, když se podnikání daří, ale i naopak, když se nedaří? Jak plánovat růst společnosti? Na co myslet při finančním plánování e-shopu?

Štefan Matovka, CFO GymBeam

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Rýchlovky:

České digitronové hodiny a 3D kreslící pera krizi nepřežily. Projekt 3Dsimo Davida Paskeviče se dostal do insolvence.

Kiwi.com čelí žalobě ze strany American Airlines. Letecké společnosti se nelíbí několik praktik českého prodejce.

Streamovací služba Disney+ rozšíří možnosti sledování v Evropě o levnější verzi předplatného podporovaného reklamou. Očekává se, že služba bude stát 5,99 eur měsíčně.

Platební brána GOPAY si stále zachovává schopnost generovat čistý zisk. Čistý zisk v loňském roce dosáhl 106 milionů Kč a loni zpracovala 42 milionů plateb, což představuje meziroční nárůst o 16 %.

Barcelonský řetězec rychlé módy Mango otevřel minulý týden svůj první obchod v Texasu a plánuje otevřít v tomto státě dalších šest. Maloobchodní řetězec plánuje do roku 2024 provozovat ve Spojených státech 40 obchodů a chce, aby se USA staly jedním z jeho pěti největších trhů z hlediska tržeb.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+