4 min. doba čtení

Týdenní přehled: Twitter se přejmenovává na X, Knihobot expanduje do Rakouska a Německa, Meta testuje obchod s aplikacemi

Přinášíme vám další týdenní přehled novinek z oblasti elektronického obchodování. Sociální síť Twitter byla přejmenována na X. Meta testuje svůj vlastní obchod s aplikacemi na Facebooku. Knihobot zahájil další fázi mezinárodní expanze. Hostem ve studiu byl Lukáš Bihary ze společnosti Datacomp.

Týdenní přehled: Twitter se přejmenovává na X, Knihobot expanduje do Rakouska a Německa, Meta testuje obchod s aplikacemi

Přehled novinek

Společnost H&M se obrací na soud se společností Shein. Švédský oděvní gigant zažaloval čínského konkurenta Shein u hongkongského soudu za porušení duševního vlastnictví. Tvrdí, že rychle rostoucí konkurent opakovaně kopíruje jeho oblečení. Společnost k žalobě přiložila fotografie desítek kusů oblečení, od plavek po svetry.

Tento týden jsme ve studiu Ecommerce Bridge hovořili s Lukášem Bihárym ze společnosti Datacop. Lukáš nám vysvětlil, jak zvýšit konverze pomocí personalizace v online prostředí, s jakými nástroji pracovat a kam se bude v budoucnu vyvíjet analytika elektronického obchodování. Podívejte se na celý rozhovor a dozvíte se také o nadcházejícím MeasureCampu.

Lukáš Bihary, Datacop

Týdenní podcast UPdate

Umělá inteligence zlepšuje služby zákazníkům ve společnosti Alza. Robot Alzee je navržen tak, aby pomohl zrychlit a zároveň zlepšit vyřizování zákaznických dotazů. Alzee již dokáže přímo odpovědět na řadu otázek, přičemž dokáže také rozpoznat více než 40 důvodů telefonních hovorů a na jejich základě spojit hovory se specializovaným týmem operátorů. Spuštění ostrého provozu předcházelo šest měsíců vývoje a testování, včetně několika tisíc zkušebních telefonátů. Alzee je ve skutečnosti prvním hlasem, který zvedá příchozí hovory zákazníků.

Meta testuje vlastní obchod s aplikacemi na Facebooku. To by jí mohlo umožnit konkurovat největším online obchodům s aplikacemi, jako jsou Google Play a App Store. Tento krok, který se bude týkat pouze evropských uživatelů a vývojářů, je reakcí na připravovaný zákon EU o digitálních trzích (DMA).

Nebyl by to týden, kdyby se Elon Musk neobjevil na titulních stránkách novin. Sociální síť Twitter už neexistuje, vlastně existuje, ale byla přejmenována na X. Uživatelé stále tweetují, vlastně X-kují, a logo modrého ptáka nahradilo černobílé písmeno. Elon už nějakou dobu ohlašuje skvělou aplikaci, která by propojila instant messaging, sociální sítě a platební služby do jedné aplikace pro všechno.

Twitter

Německý výrobce sportovní obuvi a oblečení Adidas obdržel objednávky na neprodané boty Yeezy v hodnotě více než 500 milionů eur. Objednávky tak překonaly prognózu společnosti a zvýšily její šance, že odpisy nebudou tak vysoké, jak se původně obávala. Adidas zastavil prodej značky Yeezy loni v říjnu, když společnost ukončila spolupráci s rapperem Ye, známým pod uměleckým jménem Kanye West, kvůli antisemitským výrokům. Ztráta dříve mimořádně ziskového produktu stála Adidas v prvním čtvrtletí přibližně 440 milionů dolarů na tržbách.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Rýchlovky:

Amazon zaplatí pokutu 25 milionů dolarů. Společnost uchovávala hlasové nahrávky dětí a přepisy těchto nahrávek mnohem déle, než povoluje zákon o ochraně soukromí dětí na internetu. Amazon souhlasí s tím, že do konce roku změní způsob, jakým nakládá s údaji, které shromažďuje prostřednictvím svého oblíbeného hlasového asistenta Alexa.

Digitální obchod s použitými knihami Knihobot zahájil další fázi své mezinárodní expanze. Po Slovensku, kam vstoupil v loňském roce, nyní vstupuje na německý a rakouský trh. Na obou trzích bude působit pod mezinárodní značkou Bookbot.

Online supermarket Rohlik chce obejít zákaz nedělního prodeje v Německu. Společnost otevřela v Mnichově kavárnu Knuspr Café, protože gastro provozovny jsou ze zákazu vyňaty. Kavárna bude otevřena i v neděli a plánuje dodávat běžný sortiment supermarketů s výjimkou drogerie nebo léků.

Amazon Prime Day 2023 překonal dosavadní rekord. Letošní Prime Day se stal nejúspěšnější e-commerce akcí roku, Amazon zaznamenal 6,1% nárůst online prodejů na 12,7 miliardy dolarů. Zákazníci během dvoudenní akce nakoupili více než 375 milionů položek, zatímco loni to bylo “jen” 300 milionů.

Majitel superlevného řetězce Pepco zkrachoval. Na Slovensku má více než 130 prodejen. Společnost v prohlášení uvedla, že bankrot společnosti Steinhoff International, která je většinovým vlastníkem akcií řetězce, by neměl mít na činnost Pepca vliv.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů
3 min. doba čtení

Nepřijetí vlastního těla ovlivňuje nákupní chování Čechů

Módní trendy sice do určité míry formují módní preference spotřebitelů, nejnovější výzkum GLAMI Fashion (Re)search ale ukazuje, že nákupům oblečení stále vládnou stereotypy, jak ty ohledně standardů krásy a vzhledu těla, tak ty ohledně věku. Výsledkem je, že třetina Čechů raději vynechá letní aktivitu, aby nemuseli odhalovat své tělo, a třetina Čechů starších 55 let […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+