4min. doba čtení

Týdenní přehled: Polovina Američanů podporuje zákaz TikToku, Rohlik pozastavuje nedělní prodej v Německu a Češi zachraňují Groupon

Instagram testuje nový reklamní formát ve videích Reels. Téměř polovina Američanů podporuje zákaz TikToku v USA. Dognet představuje novou funkci pro vydavatele na maďarském trhu a ve studiu nás navštíví Tony Dúbravec z Wild Cards.

Týdenní přehled: Polovina Američanů podporuje zákaz TikToku, Rohlik pozastavuje nedělní prodej v Německu a Češi zachraňují Groupon

Přehled novinek

Rohlik v Německu pozastavuje nedělní prodej kvůli úřadům. Společnost chtěla donedávna zákaz nedělního prodeje obejít otevřením kaváren, které měly sloužit i jako výdejní místo. Nyní společnost Rohlik až do odvolání pozastavila nedělní online prodej potravin. Důvodem je německá obchodní inspekce, která mu údajně “klade překážky”. Český startup oznamuje, že se v budoucnu pokusí službu obnovit.

Týdenní podcast UPdate

Belgická poštovní společnost Bpost minulý týden oznámila převzetí nizozemské společnosti Active Ants. Přestože akvizice byla oznámena již v roce 2018, společnost Active Ants prodala svůj zbývající podíl společnosti Bpost až nyní. Zakladatelé společnosti Jean Lahaye a Jeroen Dekker oznámili, že po dokončení akvizice společnost Active Ants opustí.

Internetový prodejce kosmetiky Notino již více než rok sází na formát live shopping eventů. Koncept živého nakupování již opustilo několik velkých hráčů v Evropě, včetně Tiktok a Facebooku. Nyní Notino tvrdí, že živé přenosy, v nichž představuje různé kosmetické produkty, sleduje na českém a slovenském trhu v průměru tři až pět tisíc lidí. Nejúspěšnější videa dosahují konverzního poměru až 22 %.

Méně než polovina (41 %) britských zákazníků si myslí, že umělá inteligence (AI) má pozitivní dopad na jejich zkušenosti s maloobchodem. Více než dvě třetiny (70 %) však dávají přednost značkám s personalizovanými doporučeními, což je způsob, jakým se umělá inteligence nejvíce využívá v online maloobchodě. Průzkum také ukázal, že spotřebitelé si nejsou vědomi toho, že AI stojí za jejich zákaznickou zkušeností. Tyto údaje pocházejí z nového průzkumu, který provedla společnost SAP Emarsys mezi 2 000 nakupujícími.

Dognet představuje novinky pro vydavatele. Affiliate síť podporuje affiliate marketing již více než 10 let nejen na Slovensku, ale i v sousedních zemích a na Balkáně. Protože síť dlouhodobě pozoruje nevyužitý potenciál maďarského trhu, představila letos v létě novou iniciativu nazvanou expanzní guideline. V něm publisheri najdou vše, co by mohli potřebovat při expanzi na tento trh s affiliate projekty.

Má smysl používat všechny sociální sítě za každou cenu? Znáte svou cílovou skupinu a máte prostředky na správu této sítě? Tento týden jsme v našem studiu vyzpovídali Tonyho Dubravce ze společnosti Wild Cards. Dozvíte se, jak ušetřit tisíce, jak pracovat se svým publikem a také jak se správným přístupem k sociálním sítím vyhnout zbytečným chybám.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Rýchlovky:

Ukrajinská kurýrní služba Nova Post přichází na Slovensko. Svou první pobočku plánuje otevřít v říjnu v Bratislavě. Zákazníci budou moci posílat a přijímat dokumenty nebo balíky až do limitu 100 kilogramů.

Instagram testuje nový reklamní formát ve videích Reels. Nová varianta bude zobrazovat více reklam od různých inzerentů v rámci jedné obrazovky.

Podle nedávného průzkumu agentury Ipsos pro agenturu Reuters téměř polovina Američanů podporuje zákaz sociální sítě TikTok v USA. To by se mohlo stát tématem nadcházejících prezidentských voleb.

Služba Skip Pay mapuje změny v chování zákazníků. Inflace nutí lidi měnit své obvyklé nákupní chování. Až 64 % lidí přiznalo, že v posledních šesti měsících přestali nakupovat v oblíbeném e-shopu.

Dušan Šenkýř, Jiří Ponrt z Pale Fire Capital už několik měsíců zachraňují jeden z prvních slevových portálů, americký Groupon. Vstup Čechů do vedení Grouponu přináší ovoce. Akcie za poslední měsíc vzrostly o 50 %.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Nákupní chování Indů se mění
3min. doba čtení

Nákupní chování Indů se mění

Čína už není nejlidnatější zemí. V roce 2022 ji předběhla Indie s více než 1,43 miliardami lidí. Sledovat změnu spotřebitelského chování v nejobydlenější zemi proto může být dobrý indikátor toho, kam se ubírá nákupní chování.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+