4min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes vám přineseme pohled předsedy představenstva společnosti Tesco Johna Allana na současné dodavatelské praktiky, povíme si o službě Amazon Smile a prozradíme vám něco málo o novém online tržišti, které ještě letos otevře společnost Kaufland. 

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Přehled novinek

Po 10 letech služba Amazon Smile končí. Zákazníci Amazonu mohli darovat 0,5 % hodnoty zboží charitativní organizaci dle vlastního výběru. Přestože vybraná částka přesáhla půl miliardy dolarů, program neměl požadovaný účinek. Důvodem je údajně více než milion organizací, mezi které bylo třeba peníze rozdělit. Každá organizace tedy obdržela v průměru pouze 230 USD.

Podle Johna Allana, předsedy představenstva společnosti Tesco, se dodavatelé snaží využít růstu inflace ve svůj prospěch. Uměle zvyšují ceny výrobků, s čímž Tesco nesouhlasí. Právě z tohoto důvodu se Tesco dostalo do sporu se společností Heinz, v jehož důsledku obchod dočasně pozastavil prodej této značky kečupu ve svých prodejnách. Dodavatelé odpovídají, že šéf Tesca žije v paralelním vesmíru.

zdroj: John Allan, chairman of Tesco

Internetový prodejce potravin Rohlik.cz představuje řadu hotových jídel pro vegany Zelená zahrada. Nová produktová řada vznikla ve spolupráci s rakouskou šéfkuchařkou Julií Ulrichovou a společnost připravuje hotová jídla ve svém pražském závodě. Zákazníci mohou ochutnat již připravené misky, wrapy, bagety nebo čistě zeleninové pomazánky.

Společnost Spotify v pondělí oznámila propouštění, které se dotkne více než 6 % jejích globálních zaměstnanců. Cílem je snížit náklady a připojí se tak ke společnostem jako Amazon, Microsoft a Google. Generální ředitel společnosti Daniel Ek vyhodnotil toto rozhodnutí jako obtížné, ale nevyhnutelné, a převezme za situaci odpovědnost.

Tentokrát naše studio navštívila obchodní manažerka Kaufland Global Marketplace pro Českou republiku a Slovensko Miroslava Birešová. Prozradila nám zajímavosti o novém online tržišti, které bude spuštěno v letošním roce. Jak změní podmínky v prostředí elektronického obchodu a co nového přinese? Pokud chcete vědět, jaké požadavky musí potenciální prodejce splňovat, podívejte se a poslechněte si celý rozhovor na ecommercebridge.cz.

Miroslava Birešová, Kaufland

Miroslava Birešová, Sales manager Kaufland

Německý antimonopolní úřad vyšetřuje poskytovatele online plateb PayPal. Problém prý spočívá v tom, že společnost PayPal omezuje hospodářskou soutěž a využívá svého dominantního postavení tím, že prodejcům brání, aby na svých internetových stránkách uváděli levnější způsoby platby než PayPal nebo na ně poukazovali. Ta patří k nejdražším službám na trhu.

Vraťme se ke společnosti Amazon. Po USA a Velké Británii zahajuje tento gigant leteckou přepravu i v Indii pod názvem Amazon Air. Nová služba bude nabízet více než 110 letů do 70 zemí. Tento krok následuje po tom, co Amazon koncem loňského roku zpřístupnil svou přepravní a logistickou síť obchodníkům třetích stran. Bude Amazon hlavním přepravcem zásilek na budoucím trhu elektronického obchodování?

Footshop a jeho nová společnost Queens úspěšně zakončily další finanční rok s obratem téměř 42 milionů eur. Provozní zisk je v kladných číslech a počet objednávek Footshopu činil 455 tisíc. V letošním roce se Footshop i Queens zaměří na zvýšení zisku a otevření nových kamenných prodejen. Nové prodejny budou otevřeny také v Bratislavě a v Praze.

Peter Hajduček, CEO Footshop

Kosmetika Angry Beards uvedla svou první televizní reklamu. Animovaný spot běží od poloviny ledna na stanicích skupiny Nova. Majitel Tomáš Čech chce nazývat věci pravými jmény, a proto značku prezentuje jako “kosmetiku, která má koule”. Pokud jste ještě neviděli nejnovější počin agentury Knowlimits, najdete ho na našich webových stránkách.

Pokud se vám tento formát zpráv o elektronickém obchodování líbil, můžete jej podpořit sdílením na svých sociálních sítích.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru
Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+