4min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

V dnešním souhrnu zpráv z e-commerce se podíváme na problémy dvou společností, které čelí obvinění z greenwashingu, probereme poslední novinky ve společnosti Meta a nabídneme vám úryvek z rozhovoru s majitelem společnosti TimeStore Andrejem Chudým. Celý rozhovor, stejně jako další informace o všech tématech, naleznete na stránkách ecommercebridge.cz.

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Oblíbená německá drogerie Drogerie Markt oznámila, že ve svých prodejnách instaluje automatické skříňky, tzv. pick-up stations. Zákazníci si v těchto vyzvedávacích stanicích mohou snadno vyzvednout své online objednávky. Drogerie tak propojí nákupy online s nákupy v kamenných prodejnách. Marketingový ředitel společnosti DM Sebastian Bayer uvedl, že na základě pozitivního ohlasu se společnost rozhodla do poloviny příštího roku instalovat 700 výdejních míst a očekává nárůst nákupů přes internet. Díky novému konceptu si zákazníci mohou vyzvednout své objednávky bezkontaktně a bez čekání.

Jozef Kováč ze společnosti SisAdmin přináší výživný článek na téma “Monitorování sběru dat”. Monitorovací systémy se již dlouho používají nejen ke zjišťování stavu serverů a sítě, která je spojuje s uživateli. Stal se základním nástrojem pro budoucí plánování, optimalizaci a také zdrojem informací, které slouží nejen přímo týmům DevOps, ale lze je využít i pro obchodní a marketingové účely. Výpadky nebo zhoršení kvality služeb lze často předvídat na základě monitorovacích dat, což nám může pomoci zabránit výpadku dříve, než ovlivní koncové uživatele, potenciální příjmy nebo zkušenosti klientů. Proto bychom měli monitorovacímu systému věnovat dostatečnou pozornost již od počátku vývoje webových stránek nebo e-shopu.

zdroj: Pexels.com

Nizozemský Bol.com dosáhl dalšího milníku a ještě silněji konkuruje Amazonu. Marketplace již zastupuje 50 000 partnerských prodejců, kteří ve druhém čtvrtletí vygenerovali 60 % tržeb celé platformy. Amazon to bude mít v zemích Beneluxu těžké, protože téměř všichni obchodníci na Bol.com pocházejí až na výjimky z Nizozemska a Belgie. Tržiště zároveň registruje 13 milionů uživatelů a na své platformě nabízí více než 40 milionů produktů.

Britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy vyšetřuje módní platformy Asos a Boohoo kvůli greenwashingu. Jejich tvrzení o udržitelnosti mohou podle úřadu uvádět veřejnost v omyl. Tato iniciativa přichází s novým dočasným vedením Úřadu pro hospodářskou soutěž a trhy. Ta uvádí, že v případě pochybení neváhá proti značkám podniknout právní kroky. Společnosti Boohoo a Asos uvedly, že s úřadem spolupracují a zavázaly se poskytovat jasné a přesné informace. Před několika měsíci se ve stejné situaci ocitl nizozemský prodejce spodního prádla Hunkemöller, který nakonec čelil žalobě německého Úřadu pro ochranu spotřebitele za greenwashing.

zdroj: Pexels.com

Společnost Meta oznámila, že od 1. října 2022 již nebude možné používat funkci Live Shopping na platformě Facebook. Uživatelé budou moci stále zobrazovat živé propagační akce, ale možnost vytvářet seznamy produktů nebo označovat produkty již nebude existovat. Důvodem je zřejmě upřednostnění krátkého obsahu ve snaze více konkurovat platformám jako TikTok, která se stala lídrem pro generaci Z. Společnost TikTok nedávno oznámila svůj ústup z amerického a evropského trhu živého nakupování s odůvodněním, že trh tady ještě není. Tento krok přichází v době, kdy společnosti Amazon, eBay a Alibaba začínají vážněji pracovat na svých platformách pro živé nakupování.

Tentokrát Stefan Polgári vyzpovídal Andreje Chudého z e-shopu Timestore, který se ve středoevropském regionu zabývá především prodejem hodinek a příslušenství. V rozhovoru se dozvíte, kolik objednávek Timestore realizuje, co je jeho největší achillovou patou a jaké má e-shop plány do budoucna. Pokud chcete vědět, jak hodinářský byznys skutečně funguje, investujte 30 minut a podívejte se na rozhovor “Hodinářský byznys s obratem 12 milionů eur v pěti středoevropských zemích”.

zdroj: Andrej Chudý archív

Go Sport v Polsku po dlouhých 24 letech končí. Varšavský soud vyhlásil na společnost konkurz a správcem konkurzní podstaty se stane společnost Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. Tři týdny po vypuknutí války na Ukrajině se majitelé rozhodli společnost prodat, ale prodej byl kvůli sankcím pozastaven. Vzhledem k seznamu sankcionovaných subjektů, který zveřejnilo polské Ministerstvo vnitra a správy, ztratila společnost likviditu. Pohledávky společnosti přesahují 11 milionů eur a o práci přijde 300 zaměstnanců.

Jsme na konci, pokud se vám tento přehled novinek z oblasti elektronického obchodování líbil, budeme vám velmi vděční, pokud jej budete sdílet se svými přáteli. A pokud chcete mít vždy přehled o nejnovějších zprávách z oblasti elektronického obchodování, zanechte nám e-mail a my vám budeme každý den posílat ty nejdůležitější.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+