4min. doba čtení

Týdenní přehled: Boozt Fashion zasahuje proti spekulantům, H&M prodává oblečení z druhé ruky a Slovenská národní galerie má nový web

Přinášíme vám další týdenní přehled novinek z oblasti elektronického obchodování. Slovenská národní galerie má nové webové stránky, Česká republika je podle Global Startup Index nejlepší zemí pro start startupu v Evropě, Registrace na ShopCamp bude otevřena v úterý 6. června.

Týdenní přehled: Boozt Fashion zasahuje proti spekulantům, H&M prodává oblečení z druhé ruky a Slovenská národní galerie má nový web

Přehled novinek

Slovenská národní galerie má nové webové stránky. Jejich spuštění proběhne ve dvou fázích. V té první bude zpřehledněna úvodní stránka, nabídka výstav, akcí a informace o návštěvě. Ve druhé fázi budou spuštěny další dvě části: Magazín a Vzdělávání. Magazín bude prostorem, kde lidé na jednom místě najdou články, videa, podcasty a další online obsah vytvořený SNG. Sekce Vzdělávání nabídne přehled programů, kurzů a kreativního obsahu pro různé cílové skupiny.

Město Bratislava čelilo minulý týden masivnímu kybernetickému útoku. Oznámil to primátor hlavního města Matúš Vallo s tím, že i přes tuto nepříjemnost nezaznamenali žádný průnik do IT infrastruktury ani ohrožení dat, se kterými pracují. K odpovědnosti za kybernetický útok na IT infrastrukturu bratislavského magistrátu se přihlásila nejmenovaná hackerská skupina.

zdroj: Pexels

Týdenní podcast UPdate

H&M začíná ve svých obchodech prodávat oblečení z druhé ruky. Švédská společnost zrekonstruovala jednu ze svých vlajkových prodejen v Evropě, konkrétně v Barceloně, a vytvořila nový maloobchodní koncept se speciální sekcí oblečení z druhé ruky nazvanou “H&M Pre-Loved”. Prodej oblečení z druhé ruky začíná ve jménu udržitelnosti zavádět několik velkých značek. Jsou tyto kroky začátkem konce secondhandů, jak je známe?

Švédská značka bude své zákazníky za nadměrné vracení penalizovat. Společnost Boozt Fashion se rozhodla jednoduše smazat účty tisíců uživatelů, kteří podle jejího názoru vraceli zboží příliš často nebo s výmluvou na nesprávnou velikost. Obchodníci upozorňují, že takové zneužívání bezplatné dopravy není na trhu s módou neobvyklé. Čistka účtů zneužívajících právo na vrácení zboží se týkala až 2 % všech registrovaných uživatelů.

zdroj: Pexels

Skupina PPF získává od společnosti Advent International podíl v polské společnosti InPost. Ta provozuje jednu z největších sítí samoobslužných balíkomatů v Evropě. Tržní hodnota společnosti InPost činí téměř 5 miliard EUR. PPF by měla za 15% podíl zaplatit přibližně 750 milionů EUR. InPost v současné době působí v 9 evropských zemích a provozuje více než 29 000 balíkomatů.

Uber přichází s novou funkcí, která zákazníkům umožní rezervovat lety přímo v aplikaci. Díky partnerství se společností Hopper, která se zabývá srovnáváním letenek, může Uber rozšířit nabídku svých služeb a vytvořit komplexní nástroj pro cestování. Nová funkce bude k dispozici letos v létě, zatím však pouze pro uživatele ve Velké Británii. Několik společností se obává, jak toto partnerství sníží ceny letenek. Obří Uber může fungovat se ztrátou, což by mohlo způsobit, že jeho cenová politika zlikviduje konkurenty v tomto segmentu.

V rozhovoru pro Ecommerce Bridge vysvětlil Ľubomír Radič, generální ředitel fullservisové marketingové agentury Vivantina v Košicích, jak agentury pracují s malými i velkými klienty. Zda je pro ně rozdíl v prestiži, financích, případně celkové motivaci. A možná se také dozvíte, jak by mělo vypadat ideální portfolio klientů. Pokud vás zajímá, jaké jsou rozdíly mezi klienty u nás a v zahraničí, určitě se podívejte na náš inspirativní rozhovor.

zdroj: Ľubomír Radič, Vivantina

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Rýchlovky:

Řetězec Aldi začal v Německu testovat rozvoz potravin. Služba je v současné době dostupná pouze v Mülheimu, kde Aldi sídlí, a pouze pro zaměstnance společnosti.

Polsko plánuje v příštím roce kvůli vysoké inflaci dvakrát zvýšit minimální mzdu. Minimální mzda bude příští rok činit více než 926 eur.

Společnost Amazon v tichosti zrušila svou iniciativu “Shipment Zero”, v jejímž rámci se zavázala, že do roku 2030 bude polovina jejích zásilek uhlíkově neutrální.

Chcete založit startup? Podle analýzy Global Startup Index má Česká republika nejlepší podmínky pro založení startupu v Evropě. V první desítce se umístilo i Slovensko.

Dr. Max oznamuje změnu ve vedení. Na pozici generálního ředitele nastupuje Marián Jánoš. Pozici obchodního ředitele obsadí Emil Huraj. Kromě řízení početného obchodního a marketingového týmu se Huraj zaměří na rozvoj e-commerce.

Irský úřad pro ochranu osobních údajů hodlá společnosti LinkedIn uložit pokutu ve výši 425 milionů dolarů. Společnost Microsoft hodlá zpochybnit právní základ návrhu i výši pokuty a bude nadále hájit svůj soulad s GDPR.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni
3min. doba čtení

Počet e-shopů roste. Od ledna jich přibylo o třetinu více než loni

V lednu zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárůst nových internetových obchodů, kdy meziročně vzrostl jejich počet o 30 %. Čelo kategorií letos opanoval segment hobby s 18% podílem na nově vzniklých e-shopech. Následují dlouhodobě oblíbené segmenty oblečení a potraviny. Odborníci také zejména v poslední době registrují zvýšený zájem majitelů kamenných prodejen o vstup do online […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka
2min. doba čtení

Temu a další zahraniční obři zdražují reklamu českým e-shopům, těm klesá průměrná objednávka

Česká e-commerce se postupně vzpamatovává z loňských poklesů, přesto se pořád potýká s několika problémy. Nedávný příchod zahraničních gigantů na český trh znamená nejen větší konkurenci, ale i drahou online reklamu. Především menší e-shopy bez marketingových agentur a specialistů mají situaci o to těžší.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+