2min. doba čtení

Twitter již nebude dodržovat kodex EU proti dezinformacím

Twitter se již nebude řídit dobrovolným kodexem o dezinformacích, který předznamenal srpnový příchod zákona o digitálních službách. "Můžete utéct, ale nemůžete se schovat," uvádí se v prohlášení EU. Majitel Elon Musk reaguje citáty z krajní pravice.

Twitter již nebude dodržovat kodex EU proti dezinformacím

Stáhne se Twitter z evropského trhu?

Odstoupení Twitteru od Kodexu chování Evropské unie pro boj proti dezinformacím na internetu oznámil v pátek večer symbolicky na sociální síti Thierry Breton, evropský komisař pro vnitřní trh. Podle hlasů z Bruselu se to očekávalo a “bylo jen otázkou času”, než se tak stane po loňském převzetí sociální sítě Muskem. “Ale závazky zůstávají,” upozornil Breton.

Podle webu Euractiv to může být signál, že se Twitter z evropského trhu zcela stáhne. Od 25. srpna vstoupí v platnost zákon o digitálních službách a dobrovolné závazky podle stávajícího kodexu se stanou povinnostmi. Nová evropská legislativa bude vyžadovat, aby hlavní digitální platformy monitorovaly a demonetizovaly dezinformace, nabízely transparentní upozornění na politickou reklamu a umožňovaly ověřování faktů. Zákon nevyžaduje, aby stránky dezinformace odstraňovaly, ale požaduje, aby platformy nabízely uživatelům způsoby, jak označit nezákonný obsah.

“Naše týmy budou připraveny vymáhat dodržování předpisů,” uvedl Bretton. Podle zdrojů Business Insideru by Evropská komise mohla za porušení zákona uložit pokuty až do výše šesti procent ročních příjmů.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Musk reagoval citátem neonacisty

Twitter, který v březnu zrušil své oddělení pro styk s médii, se k odstoupení od kodexu nevyjádřil. Elon Musk však vzal varování EU na vědomí a o víkendu zveřejnil na svém osobním účtu několik příspěvků, které překračují hranici stanovenou zákonem o digitálních službách a po 25. srpnu by byly pravděpodobně označeny za dezinformaci.

Mezi ně patří i sobotní tweet, kdy Musk zveřejnil citát, který byl nesprávně připsán Voltairovi. Podle agentury AP ho ve skutečnosti pronesl americký neonacista Kevin Strom, který byl dvakrát odsouzen za držení dětské pornografie. Krajně pravicový kontext však měly i některé další Muskovy příspěvky.

Credit: Mam.cz

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?
3min. doba čtení

Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?

V roce 2023 jsme byli svědky průlomu v generativních systémech založených na umělé inteligenci (AI), sahajícího od telefonických rozhovorů s virtuálními operátory až po automaticky personalizovaná doporučení produktů a virtuální nákupní asistenty. Algoritmy strojového učení jsou dnes všudypřítomné, ale jak se k adopci umělé inteligence ve světě módy staví čeští spotřebitelé? Jaké nové nástroje znají […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+