2min. doba čtení

Turecké tržiště přichází do Evropy

Turecká ecommerce platforma  Trendyol zahajuje provoz v Německu. Jedná se o první trh mimo Turecko a zároveň o vstup společnosti na evropský trh. Do příštího roku chce platforma zahájit provoz také v Nizozemsku, Lucembursku a Spojeném království.

Turecké tržiště přichází do Evropy

Trendyol vstupuje do Evropy přes Německo

Německo bude prvním trhem mimo domovské Turecko. Evropská pobočka se zpočátku zaměří na prodej módy a v budoucnu plánuje nabídnout více kategorií. Společnost otevře v Berlíně novou kancelář s více než 200 zaměstnanci.

Podle společnosti Trendyol byla její mobilní aplikace v Německu stažena téměř milionkrát. Podle společnosti Similar Web, která se zabývá webovou analytikou, je také druhou nejrychleji rostoucí módní platformou v Německu.

Tato platforma je považována za největší tureckou společnost pro elektronické obchodování s více než 30 miliony zákazníků a více než 260 000 smluvních prodejců.

Očekává se, že německý trh vygeneruje do konce roku více než 400 milionů eur. Do roku 2025 se očekává, že trh dosáhne obratu 3 miliard eur.

Následuje Lucembursko a Nizozemsko

Trendyol plánuje další expanzi do Evropy a ještě letos otevře kanceláře v Amsterdamu a Lucembursku. Na rok 2023 je plánována pobočka v Londýně.

V Evropě bude k dispozici 65 000 metrů čtverečních skladových prostor.

“Naše přítomnost v Německu je začátkem naší plánované celoevropské expanze,” říká generální ředitel Shibu Tharakhan pro Tech.eu. Zmiňuje se o nových skladech a fulfillment centrech ve východní Evropě. “V příštích dvou letech bude v Evropě uvolněno 65 000 metrů čtverečních skladových prostor, které podpoří expanzi na místní trhy.”

Do společnosti investuje také Alibaba

V srpnu loňského roku získala společnost Trendyol 1,3 miliardy eur od společnosti Softbank a stala se tak prvním tureckým “decacornem”. Začátkem roku Alibaba také investovala téměř 300 milionů eur do společnosti Trendyol a získala v ní většinový podíl.

Společnost Trendyol oznámila své plány na evropskou expanzi již v roce 2020. V té době se společnost zaměřovala na Velkou Británii, Itálii a Španělsko. Zdá se však, že tyto trhy si budou muset ještě chvíli počkat.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+