2min. doba čtení

Tržby společnosti Zalando překročily hranici 10 miliard eur

Přední e-commerce prodejce módy Zalando překročil hranici tržeb 10 miliard eur. V roce 2021 hlásí celkové příjmy ve výši 10,4 miliardy eur. Ve srovnání s předchozím rokem jde o nárůst 29 %. Do roku 2025 chce společnost dosáhnout GMV ve výši více než 30 miliard eur.

Tržby společnosti Zalando překročily hranici 10 miliard eur

Vyřízených téměř 250 milionů objednávek

Módní gigant zveřejnil výsledky fiskálního roku 2021. Německá módní platforma hlásí nárůst GMV o 34,1 % na 14,3 miliardy eur. Dosáhla upravený EBIT ve výši 468,4 milionu eur, což odpovídá marži 4,5 %. 

V průběhu loňského roku se Zalando objevilo na šesti nových trzích: Estonsko, Litva, Lotyšsko, Chorvatsko, Slovensko a Slovinsko. Celkově operuje na 23 trzích. Podle zveřejněných výsledků má Zalando více než 48 milionů aktivních zákazníků, z čehož 10 milionů tvoří noví zákazníci, které získalo jen za rok 2021. V průměru získala platforma 5,2 objednávky na jednoho aktivního zákazníka.

 Jsme v silné pozici, abychom do roku 2025 dosáhli GMV více než 30 miliard eur.

„Jsme velmi spokojeni s našimi výsledky, které dokazují, že máme správnou strategii pro dosažení úspěchu bez ohledu na tržní prostředí. Máme silnou pozici na to, abychom do roku 2025 dosáhli našeho cíle, GMV ve výši více než 30 miliard eur,” říká Robert Gentz, spolumajitel společnosti Zalando.

zdoj: corporate.zalando.com

V tiskové zprávě společnost uvádí své finanční ambice pro letošní rok. Očekává růst GMV o 16 – 23 % na 16,6 až 17,6 miliardy eur. Své tržby chce zvýšit o 12 – 19 % na 11,6 až 12,3 miliardy eur.

V loňském roce společnost Zalando investovala i do své kampaně zaměřené na udržitelnost. Rozšířila svůj sortiment v oblasti udržitelnosti na více než 140 000 produktů. Zdá se, že zákazníci si nárůstu tohoto sortimentu všimli, protože prodej těchto výrobků tvořil 21,6 % GMV společnosti.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek