3min. doba čtení

Tipy na šikovné online nástroje pro cílení vaší reklamy

Ano, všichni známe a pravděpodobně i řešíme firemní účty na Facebooku, Instagramu a LinkedIn. TikTok je vzhledem k průměrnému věku uživatelů poněkud kontroverznější, ale při rozumném používání je to velmi účinný marketingový nástroj s více než miliardou aktivních uživatelů. Sociální sítě jsou ve světě reklamy neprůstřelnou klasikou, ale nejsou zdaleka jedinou platformou, kde se dá cílit reklama. 

Naďa Csillagová Naďa Csillagová
Marketing Manager at Besteron
Tipy na šikovné online nástroje pro cílení vaší reklamy

„Svatá trojice“ nejen v našich končinách

Facebook, Instagram a LinkedIn se pomalu stávají povinnou výbavou každého marketéra. Pokud jste si mysleli, že Facebook už patří do starého železa, jste na omylu. Dlouhodobě si drží první místo s největším dosahem, měsíčně na něj klikne více než 2,9 miliardy uživatelů a využívá ho 7 milionů aktivních inzerentů.

A to je po tolika letech opravdu úctyhodné. Největším žroutem času je Instagram, který měsíčně využívá více než 2 miliardy uživatelů. Firemní účty na Facebooku a Instagramu jsou většinou propojené, a tak můžete zobrazit jednu reklamu na dvou sítích, čímž zvýšíte dosah za docela příjemnou cenu.

LinkedIn je sofistikovanější forma reklamy, kterou měsíčně využívá přibližně 250 milionů uživatelů po celém světě. Ve srovnání s předchozími dvěma sítěmi je to podstatně menší počet, ale reklama na LinkedIn může přinést o to kvalitnější leady. Ale dost o sítích, které všichni známe. Jaké další aplikace doporučujeme používat pro cílení reklamy?

 Waze a Google Mapy

Bravo, perfektní využití reklamního prostoru! Mnoho z nás denně používá navigaci, tak proč nevložit relevantní reklamu právě tam? Navíc se přizpůsobuje tomu, kde se řidič právě nachází, aktuálnímu počasí nebo demografickým údajům uživatele.

Taková reklama není ani obtěžující, ale nabídne řidiči užitečné informace, které se mu mohou v danou chvíli hodit. A nemluvíme jen o nabídce čerpacích stanic a nejlepších cenách pohonných hmot, ale navigace vám může doporučit například i restauraci v cílové destinaci, zábavné aktivity pro rodiny s dětmi, ale i večerní program v divadle.

 Whatsapp, Messenger, Viber

Platformy, které naprostá většina lidí vnímá jako aplikace pro výměnu textových zpráv s přáteli a rodinou… a tím to končí. Ale jaký smysl má mít tolik uživatelů po ruce a nevyužít toho, vždyť Whatsapp používají téměř 2 miliardy a Messenger 1,3 miliardy aktivních uživatelů měsíčně.

Viber má sice spíše miliony než miliardy aktivních uživatelů, ale v České republice a na Slovensku je velmi populární. Reklama se odešle jako běžná zpráva, která obsahuje např. odkaz na proklik nebo slevový kód na nákup.

Pinterest

Tato sociální síť nabízí extrémní reklamní potenciál. Ti, kteří ji používají, to dobře vědí. Pinterest je především o inspiraci, a protože se uživatelé chtějí inspirovat a mít všechny ty krásné věci, mají tendenci dobře reagovat na reagovat na doporučené produkty a zobrazené reklamy. Mezi sociálními sítěmi má dokonce jednu z nejnižších sazeb za proklik na reklamu. 

Týdenní podcast UPdate

Pro reklamu lze samozřejmě použít jakoukoliv platformu z celého světa. Hlavní je myslet kreativně a nebát se používat dostupné nástroje, které dokáží přinést opravdu hodně muziky (častokrát) i za málo peněz.

Sdílet článek
Naďa Csillagová
Marketing Manager at Besteron

Zastřešuji marketing pro platební systémy Besteron. Přes 8 let také působím jako překladatel a kreativní copywriter. Řídím se heslem: „Nikdo nečte reklamy. Lidé čtou to, co je zajímá, což je občas i reklama…“.

Besteron
Tento článek ti přináší

Besteron

S platební bránou Besteron už nemusíte čekat na své peníze. Máte je k dispozici ve stejný den, jako zaplatí zákazník a můžete je znovu investovat do rozvoje svého podnikání.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
7min. doba čtení

E-commerce day 2023 – největší moravská konference se blíží

Po 5 měsících je tu další ročník největší moravské konference pro e-shopy. Podzimní E-commerce day byl velmi úspěšný a inspirativní. O čem bude řeč tentokrát? O stále přítomné ekonomické krizi, příchodu umělé inteligence, o změnách v analytice a o mnoha dalších aktuálních tématech, která rozhodně změní budoucnost celého oboru e-commerce. Jak? Pojďme na to společně […]

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Přečíst článek
5min. doba čtení

Jak spolu souvisí profesionální fotografie a marketing?

Jste přesvědčeni, že investice do marketingových fotografií od profesionála jsou vyhozené peníze? Naše dlouholeté zkušenosti s budováním značek nás jen utvrdily v přesvědčení, že tomu tak není. Naopak, je to jedna z nejlepších investic, kterou můžete pro svou značku udělat, pokud chcete na zákazníky udělat skvělý první dojem a zároveň si vybudovat důvěryhodnost.

Dušan Paulovič Dušan Paulovič
Copywriter & UI Designer
Přečíst článek