3min. doba čtení

TikTok se snaží zachránit před odchodem tvůrců

Čínská platforma chce podpořit tvůrce, aby lépe vydělávali přímo prostřednictvím svých videí na TikToku a zvýšili tak svou popularitu.

TikTok se snaží zachránit před odchodem tvůrců
Zdroj: Depositphotos

Influenceři a tvůrci obsahu jsou závislí na příjmech z reklamy, a proto zaměřují svou pozornost na kanály, které jim vydělávají. TikTok však není jedním z nich – mnoho velkých jmen se přesunulo na YouTube a Instagram. Vykřičníkem je osud dnes již historické platformy Vine, která je považována za předchůdce TikToku. Skončila, protože nedokázala tvůrcům poskytnout dostatečné možnosti výdělku, aby mohla konkurovat ostatním platformám.

“Přidejte,” odkazuje TikTok

Krátká videa na TikToku odváděla pozornost sledujících. Nyní se platforma snaží změnit chování tvůrců i uživatelů a zaměřit se na delší formáty. Portál The Information se podělil o to, že představenstvo společnosti se zabývá budováním konkurenceschopnosti. “Koncem října pozvala společnost TikTok desítky tvůrců do své newyorské kanceláře na soukromou akci, jejímž cílem bylo mobilizovat je, aby vytvářeli více videí dlouhých alespoň minutu. Vedení TikToku tvůrcům řeklo, že pokud se pustí do delších videí, mohou vydělat více peněz a mít více času na šíření svých sdělení,” píše se v článku.

Týdenní podcast UPdate

Tímto krokem by TikTok mohl dát tvůrcům větší prostor pro monetizaci. YouTubeři mohou například těžit z podílu na reklamách, které se objeví před videem nebo během něj, což TikTok s převážně 30-sekundovými klipy nemůže. Tvůrci jsou nyní motivováni vytvářet delší obsah, aby rozšířili své reklamní možnosti.

Podle serveru The Information společnost TikTok tvrdí, že již zaznamenala posun v používání: “TikTok tvůrcům sdělil, že uživatelé nyní tráví polovinu svého času v aplikaci sledováním obsahu, který je delší než minuta. A za posledních šest měsíců tvůrci, kteří zveřejňují videa delší než minutu, zaznamenali pětinásobný nárůst počtu diváků oproti těm, kteří zveřejňují pouze krátká videa.”

Vývoj TikToku: monetizace, inovace a nové metriky

TikTok hledá způsoby, jak lépe zpeněžit. Nedávno jsme informovali o nových možnostech, které přinesl evropským tvůrcům. V Číně, kde aplikace vznikla, se nakupování v obchodech stalo klíčovým zdrojem příjmů, ale západní publikum možnosti nakupování přímo v aplikaci nepřijalo. Aby společnost TikTok ukázala svou sílu a dosah na nákupní chování uživatelů platformy, přišla s novou metrikou, která měří konverze i bez prokliknutí na reklamu.

TikTok je v současnosti lídrem ve vytváření algoritmicky řízených kanálů, jejichž cílem je maximalizovat zapojení uživatelů. Platforma se zaměřuje spíše na prohlížení obsahu než na vzájemnou interakci a považuje se spíše za zábavní aplikaci než za sociální síť. Delší obsah proto nemusí být v rozporu s touto filozofií.

Čas ukáže, zda je změna konceptu na delší videa jen zbožným přáním TikToku za účelem lepší monetizace, nebo zda ji uživatelé přijali za svou.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Týdenní sumář 23/2024: Sociální média začínají suplovat vyhledávače, unikátní produkt přitahuje více než cena, otestuje Reel ještě před zveřejněním
6min. doba čtení

Týdenní sumář 23/2024: Sociální média začínají suplovat vyhledávače, unikátní produkt přitahuje více než cena, otestuje Reel ještě před zveřejněním

Podívejte se na příklady použití aplikace WhatsApp pro firmy ke zvýšení prodejů. Shein začíná nabízet zánovní položky. Shrnuli jsme nejzajímavější květnové události a přidali vlastní pohled.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+