2min. doba čtení

Světlo na konci tunelu. Microsoft možná dokončí největší obchod ve své historii

V loňském roce oznámila technologická společnost Microsoft své rozhodnutí koupit vydavatele videoher Activision Blizzard, který vlastní značky jako Call of Duty, Diablo a Candy Crush. Obchod však zablokovaly regulační orgány.

Světlo na konci tunelu. Microsoft možná dokončí největší obchod ve své historii
Zdroj: Depositphotos

Místo žaloby bude uzavřena dohoda

Finální převzetí známé herní společnosti je naplánováno na nejbližší dny. Pravděpodobně největší potenciální překážce, žalobě ve Spojených státech, se však nyní podařilo vyhnout. Ve Spojeném království, kde rovněž čelila odporu, vypadá situace nadějně.

Pro Microsoft se jedná o rekordní nákup, nejdražší transakci v herním průmyslu a kromě toho o nesmírně významný obchod. Microsoft za Activision Blizzard zaplatí 68,7 miliardy dolarů. Vzhledem k dopadu na odvětví a posílení jeho pozice však tento krok vyvolává obavy u regulačních orgánů a konkurentů. Rozhodnutí amerického soudu je však zatím nejsilnějším signálem, že plány Microsoftu uzavřít obchod v červenci by se měly naplnit.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

V červnu požádala americká Federální komise pro obchod (FTC) zámořský soud, aby dočasně zablokoval převzetí společnosti Blizzard společností Activision. Soud v San Francisku však nyní rozhodl ve prospěch společnosti Microsoft a návrh na zastavení nákupu zamítl. Spojení obou společností prý neohrozí tržní prostředí. Americký soud se postavil na stranu Evropské komise, která po přezkoumání dala v květnu transakci zelenou. FTC se však ještě může odvolat.

“Jsme vděčni sanfranciskému soudu za jeho rychlé rozhodnutí a věříme, že i ostatní jurisdikce budou situaci řešit včas. Jak jsme již několikrát během tohoto procesu prokázali, jsme plně připraveni pokračovat ve spolupráci na řešení všech otázek regulace trhu,” uvedl prezident společnosti Microsoft Brad Smith.

Společnost Microsoft čelila značnému odporu také ve Spojeném království, jehož antimonopolní úřad nákup zablokoval. Microsoft se odvolal a případ se dostal k soudu, ale po rozhodnutí USA britská strana uvedla, že je nepravděpodobné, že by se v něm pokračovalo. “Jsme připraveni vyslechnout návrhy Microsoftu na úpravu transakce tak, aby byly odstraněny obavy uvedené v naší zprávě. Souhlasili jsme s přerušením soudního sporu, abychom se mohli těmito návrhy přednostně zabývat,” uvedl mluvčí regulačního orgánu.

Credit: CC.cz

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
6 tipů, jak vybrat správnou prodejní platformu pro prodej přes internet
9min. doba čtení

6 tipů, jak vybrat správnou prodejní platformu pro prodej přes internet

Prodej přes internet patří v dnešní době mezi nejpohodlnější způsoby prodeje. Nemusíte mít kamenný obchod, za který platíte pronájem. Stačí si jen vybrat vhodnou prodejní platformu, která bude odpovídat vašemu produktu, technickým zkušenostem a finančním možnostem. Taková platforma vám výrazně zjednoduší celý proces prodeje. Jak prodávat přes internet co nejjednodušeji?

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+