2min. doba čtení

Spotřebitelé jsou čím dál náročnější. V Nizozemsku očekávají doručení zásilky v den objednání

Zatímco nizozemští doručovatelé balíků zaznamenali v loňském roce výrazný nárůst objemu objednávek, nizozemští spotřebitelé stále více očekávají rychlejší doručování svých objednávek. Poptávka po doručení téhož dne vzrostla v roce 2021 o 69 %. 

Spotřebitelé jsou čím dál náročnější. V Nizozemsku očekávají doručení zásilky v den objednání

Doručovatelé balíků čím dál častěji nabízejí doručení ve stejný den jako prémiovou službu. V rámci Nizozemska ji nabízí několik kurýrů, například Trunkrs a Instabox. Ecommercenews s odvoláním na Sendcloud Shipping Index uvedl, že nizozemští spotřebitelé při objednávce v online obchodě stále více požadují rychlé doručení. 

V roce 2022 se zvýší poptávka po doručení ve stejný den a ekologických možnostech doručení. 

Podle dřívějšího průzkumu přepravní platformy Sendcloud má až 18 % nizozemských spotřebitelů potřebu doručení ve stejný den, kdy si objednali zboží. Nárůst o 69 % v nejnovější studii naznačuje, že tento trend pokračuje. Kromě toho více než polovina nizozemských spotřebitelů (58 %) očekává, že doručení ve stejný den je možné, pokud je objednávka podaná dopoledne.

 zdroj: depositphotos.com

Společnost Sendcloud pomáhá e-shopům automatizovat procesy doručování 

„Spotřebitelé jsou stále náročnější, pokud jde o doručování balíků, a chtějí sami rozhodovat o tom, kde, kdy a jak bude balík doručen. Očekáváme, že poptávka po doručování ve stejný den a možnostech ekologického doručování se v roce 2022 ještě zvýší. Pro internetové obchody je proto darem z nebes reagovat na poptávku po flexibilním doručování nabídkou více možností,“ říká Rob van den Heuvel, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Sendcloud

Nizozemská logistická společnost PostNL doručila v roce 2021 rekordní počet 384 milionů balíků. Navzdory tlaku na kurýry bylo loni až 83 % balíků doručeno druhý den. Dokonce i v nejvytíženějším měsíci, prosinci, bylo 81 % balíků doručeno do jednoho dne. Podle zprávy byl průměrný čas doručení balíku 1,3 dne. 

Kvalita doručování přímo úměrně souvisí s úspěchem e-commerce podnikání. Jak získáváte zpětnou vazbu od svých zákazníků, jsou spokojeni s možnostmi doručování a víte přesně, co můžete zlepšit? 

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+