2min. doba čtení

Spoluzakladatel společnosti Adobe John Warnock zemřel ve věku 82 let

Warnock společnost spoluzaložil v roce 1982, první dva roky byl jejím prezidentem a dalších 16 let generálním ředitelem.

Spoluzakladatel společnosti Adobe John Warnock zemřel ve věku 82 let

Ve věku 82 let zemřel Dr. John Warnock, který před více než 40 lety spolu s Dr. Charlesem Geschkem založil softwarovou společnost Adobe.

Oba muži založili společnost v roce 1982, kde Warnock působil první dva roky jako prezident a dalších 16 let jako generální ředitel. V roce 2000 odešel do důchodu jako generální ředitel. Členem správní rady společnosti Adobe zůstal až do srpna 2023.

Před spoluzaložením společnosti Adobe zastával Warnock klíčové pozice ve společnostech IBM, University of Utah, Computer Sciences Corporation a Xerox Palo Alto Research Center.

Spolu se svým spoluzakladatelem Geschkem byl Warnock nositelem americké Národní medaile za technologie a inovace, jednoho z nejvyšších ocenění udělovaných vědcům, inženýrům a vynálezcům v zemi.

Obdržel také cenu Computer Entrepreneur Award od IEEE Computer Society, medaili za úspěchy od American Electronics Association a Marconiho cenu za přínos v oblasti informační vědy a komunikací.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Inspiroval a změnil svět

Současný generální ředitel společnosti Adobe Shantanu Narayen v e-mailu zaměstnancům společnosti Adobe uvedl, že Warnock byl po desetiletí inspirací pro komunitu a odvětví Adobe.

“Johnův génius a technologické inovace změnily svět,” uvedl. “Jeho vize a vášeň umožnily společnosti Adobe přinést převratné inovace, jako je Illustrator, všudypřítomný formát souborů PDF a Acrobat, Photoshop a Premiere Pro, které definovaly éru stolních počítačů a uvolnily kreativitu a příležitosti pro miliony lidí.”

Narayen dodal, že ačkoli jeho inovace byly nesčetné, největší vliv na ty, kteří pracovali ve společnosti Adobe, měl Warnockův “nezdolný duch, vášeň a víra v budování společnosti se silnými hodnotami”.

“Kontakty s Johnem za posledních 25 let byly vrcholem mé profesní kariéry,” řekl. “Přestože byl mým vzorem a mentorem, jsem mu velmi vděčný, že ho mohu považovat za svého přítele.”

Warnocka přežila jeho manželka Marva Warnocková a jeho tři děti.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?
3min. doba čtení

Co si myslí Češi o AI při nakupování módy?

V roce 2023 jsme byli svědky průlomu v generativních systémech založených na umělé inteligenci (AI), sahajícího od telefonických rozhovorů s virtuálními operátory až po automaticky personalizovaná doporučení produktů a virtuální nákupní asistenty. Algoritmy strojového učení jsou dnes všudypřítomné, ale jak se k adopci umělé inteligence ve světě módy staví čeští spotřebitelé? Jaké nové nástroje znají […]

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+