3min. doba čtení

Společnost Patagonia žaluje GAP

Společnost Patagonia žaluje společnost Gap a tvrdí, že konkurenční prodejce okopíroval design jednoho z nejznámějších výrobků Patagonia. Kamenem úrazu je fleecový svetr.

Společnost Patagonia žaluje GAP

Nápadně podobný design výrobku

Outdoorový prodejce tvrdí, že pánský a dětský svetr Arctic Fleece od společnosti Gap používá “vzhledově podobné” prvky jako fleecový svetr Snap-T Fleece od společnosti Patagonia. Tato podobnost by mohla zmást zákazníky, kteří by si mohli myslet, že fleece je součástí spolupráce s firmou Patagonia. Žaloba byla podána tento měsíc u okresního soudu v severní Kalifornii.

zdroj: Insider

V žalobě se uvádí, že společnost Gap záměrně okopírovala několik prvků fleecu Patagonia, včetně lemování límce, manžet a pasu, kapsy se zapínáním na patentku a zapínání v kontrastních barvách k fleecu a obdélníkového loga umístěného nad kapsou.

Logo společnosti Gap se také nápadně podobá logu Patagonia.

zdroj: Insider

Společnost GAP prochází náročným obdobím

Společnost ve své žalobě uvedla, že vůči Gap již dříve vznesla námitky týkající se porušení průmyslového vzoru. “Její návrhy porušují obchodní značku společnosti Patagonia, tj. vzhled výrobku a k přijetí návrhů a log, které jsou ještě podobnější, nemohlo dojít náhodou.”

Společnost Patagonia požádala o podání žaloby a požaduje, aby jí společnost Gap vydala veškeré zásoby výrobku porušujícího práva, jakož i zisky z prodeje tohoto výrobku a náhradu škody.

Mluvčí společnosti Gap pro Insider uvedl, že společnost se k probíhajícím soudním sporům nevyjadřuje.

Žaloba přichází v náročném období pro společnost Gap, která se potýká s nadbytečnými zásobami – důsledkem narušení dodavatelských řetězců a změny poptávky spotřebitelů – a ukončením partnerství se značkou Yeezy Kanyeho Westa. Společnost Gap v říjnu stáhla výrobky Yeezy ze svých obchodů a ve čtvrtletní zprávě uvedla, že odepsala 53 milionů dolarů souvisejících se zbožím Yeezy Gap.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek