2min. doba čtení

Společnost Google získá firmu zaměřenou na kybernetickou bezpečnost

Společnost Google koupí za 5,4 miliardy dolarů společnost, která se zabývá kybernetickou bezpečností. Doufá, že s firmou Mandiant posílí svá cloudová bezpečnostní řešení, jelikož společnost čelí záplavě kybernetických útoků na své systémy. 

Společnost Google získá firmu zaměřenou na kybernetickou bezpečnost

Druhá nejvyšší transakce v historii Googlu 

Transakce se společností Mandiant je druhou největší transakcí společnosti Google v historii, hned po koupi společnosti Motorola před deseti lety za 12,5 miliardy USD. 

Za transakci zaplatí společnost Google společnosti Mandiant 23 USD za akcii. To je přibližně o 53 % nad úrovní akcií společnosti Mandiant, na které se nacházely před tím, než o transakci projevil zájem první potenciální kupující – společnost Microsoft. 

Akvizice podléhá obvyklým podmínkám uzavření včetně souhlasu akcionářů a regulačních orgánů. Očekává se, že se uzavře nejpozději v tomto roce, pokud se nevyskytnou žádné překážky. 

Po uzavření transakce se Mandiant stane součástí Google Cloud. 

„Organizace na celém světě čelí bezprecedentním výzvám v oblasti kybernetické bezpečnosti, protože sofistikovanost a závažnost útoků, které se dříve používaly na velké vlády, se nyní používají k útokům na společnosti v každém odvětví,” řekl generální ředitel Google Cloud Thomas Kurian. 

Akvizice rozšíří stávající bezpečnostní možnosti služby Google Cloud. Tato jednotka dosahuje každoročně příjmů ve výši více než 19 miliard dolarů. V posledním čtvrtletí se tržby Google Cloud zvýšily o téměř 45 % na 5,5 miliardy USD, což představuje zhruba sedm procent celkových čtvrtletních tržeb firmy.

Mandiant zaměstnává více než 600 bezpečnostních konzultantů a 300 zpravodajských analytiků. Společnost se dostala do povědomí díky odhalení rozsáhlého hackerského útoku operace SolarWinds, kterou údajně sponzorovala ruská vláda a která pronikla do systémů celé federální vlády USA.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+