Zajímá mě
20. července 2022
20. července 2022

Společnost eBay Ventures investuje do norské aplikace Tise

< 1 min čtení

Společnost eBay Ventures, nově založená odnož rizikového kapitálu společnosti eBay, uskutečnila svou první investici do norské společnosti Tise.


Resellingová platforma získává další miliony

Tise je podle vlastních slov “spojení Instagramu a Craigslistu”. Aplikace pro další prodej se snaží omezit plýtvání, a to nejen v módním průmyslu, a umožňuje uživatelům prodávat a objevovat použitou módu, bytové doplňky a nábytek.

V novém investičním kole získala společnost se sídlem v Olso celkem 200 milionů norských korun (necelých 20 milionů eur). Společnost Tise podpořily investiční fond Nysnø, spravovaný norským ministerstvem obchodu a průmyslu, Bring Ventures, korporátní venture odnož společnosti Norway Post Group, a eBay Ventures.

Společnost byla založena v roce 2014, je známá především v severských zemích a získané prostředky plánuje využít k rozvoji na dalších evropských trzích.

eBay Ventures neposkytla oficiální prohlášení

Společnost eBay neposkytla oficiální tiskovou zprávu o své investici, ale ředitel společnosti eBay Ventures se k této zprávě vyjádřil na síti LinkedIn. “Společnost eBay Ventures je nadšená, že se může připojit k firmě Tise na její cestě. Sdílíme jejich nadšení pro smysluplné obchodování, které pomáhá udržet budoucnost zákazníků a naší planety,” řekl Henri Jaanimägi, jeden ze zakladatelů společnosti eBay Ventures.

Mnohé fondy rizikového kapitálu poskytují nejen finanční prostředky, ale také odborné znalosti, které pomáhají začínajícím podnikům růst. V určitém okamžiku by společnost eBay mohla jednoduše odkoupit společnost Tise a provozovat ji samostatně nebo využít její technologii a začlenit ji do svého ekosystému.

Nebo by mohla jednoduše vydělat na investici a pokračovat dál a získat tak přehled o trhu dalšího prodeje v Evropě, kde Tise zřejmě získala pěkný počet příznivců. Daří se mu zejména mezi generací Z a mileniály, kteří kladou větší důraz na udržitelnost.

Získej novinky jako první

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku