2min. doba čtení

Společnost eBay Ventures investuje do norské aplikace Tise

Společnost eBay Ventures, nově založená odnož rizikového kapitálu společnosti eBay, uskutečnila svou první investici do norské společnosti Tise.

Společnost eBay Ventures investuje do norské aplikace Tise

Resellingová platforma získává další miliony

Tise je podle vlastních slov “spojení Instagramu a Craigslistu”. Aplikace pro další prodej se snaží omezit plýtvání, a to nejen v módním průmyslu, a umožňuje uživatelům prodávat a objevovat použitou módu, bytové doplňky a nábytek.

V novém investičním kole získala společnost se sídlem v Olso celkem 200 milionů norských korun (necelých 20 milionů eur). Společnost Tise podpořily investiční fond Nysnø, spravovaný norským ministerstvem obchodu a průmyslu, Bring Ventures, korporátní venture odnož společnosti Norway Post Group, a eBay Ventures.

Společnost byla založena v roce 2014, je známá především v severských zemích a získané prostředky plánuje využít k rozvoji na dalších evropských trzích.

eBay Ventures neposkytla oficiální prohlášení

Společnost eBay neposkytla oficiální tiskovou zprávu o své investici, ale ředitel společnosti eBay Ventures se k této zprávě vyjádřil na síti LinkedIn. “Společnost eBay Ventures je nadšená, že se může připojit k firmě Tise na její cestě. Sdílíme jejich nadšení pro smysluplné obchodování, které pomáhá udržet budoucnost zákazníků a naší planety,” řekl Henri Jaanimägi, jeden ze zakladatelů společnosti eBay Ventures.

Mnohé fondy rizikového kapitálu poskytují nejen finanční prostředky, ale také odborné znalosti, které pomáhají začínajícím podnikům růst. V určitém okamžiku by společnost eBay mohla jednoduše odkoupit společnost Tise a provozovat ji samostatně nebo využít její technologii a začlenit ji do svého ekosystému.

Nebo by mohla jednoduše vydělat na investici a pokračovat dál a získat tak přehled o trhu dalšího prodeje v Evropě, kde Tise zřejmě získala pěkný počet příznivců. Daří se mu zejména mezi generací Z a mileniály, kteří kladou větší důraz na udržitelnost.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK
3min. doba čtení

Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK

Loajalita zákazníků v on-line prostředí je každým rokem silnější a pro e-shopy důležitá. I tak mají nadále nové kvalitní internetové obchody slibnou šanci na trhu uspět. Jak totiž ukázal výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK), čtyři z deseti internetových nakupujících jen v letošním prvním čtvrtletí vybrali pro svůj nákup z jejich pohledu dosud nevyzkoušený e-shop.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+