Zajímá mě
16. srpna 2022
16. srpna 2022

Společnost Disney podle očekávání překonala Netflix

< 1 min čtení

Společnost Disney zvyšuje svůj podíl na trhu v době, kdy se Netflixu nedaří přilákat více předplatitelů a zároveň překonává předpovědi analytiků.

Disney lídrem na trhu

Společnost Walt Disney předstihla v počtu předplatitelů streamovací platformu Netflix. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na údaje obou amerických společností. Zatímco Netflix na konci června vykázal 220,7 milionu předplatitelů, společnost Disney hned na začátku července zveřejnila údaje o 221,1 milionu předplatitelů. To je sice těsný, ale významný náskok.

Údaje společnosti Walt Disney zahrnují předplatitele služeb Disney+, Hulu a ESPN+. Společnost již oznámila zvýšení ceny měsíčního předplatného hlavní služby Disney+ ze současných 7,99 na 10,99 USD. Ke změně dojde ve Spojených státech později v tomto roce. Zákazníci, kteří chtějí předplatné na současné úrovni 7,99 USD, se budou muset smířit s verzí služby pouze s reklamou.

Celkové tržby společnosti Walt Disney vzrostly oproti předchozímu roku o 26 % na 21,5 miliardy USD a překonaly tak odhady analytiků, kteří předpokládali 20,96 miliardy USD.

Počet předplatitelů služby Disney+ dosáhl na konci třetího fiskálního čtvrtletí (do 2. července) 152,1 milionu. V porovnání s předchozím rokem se zvýšil o 31 %, a to díky popularitě seriálů Obi-Wan Kenobi a Miss Marvel.

“Společnost Disney zvyšuje svůj podíl na trhu v době, kdy má Netflix problémy se získáváním dalších předplatitelů,” řekl agentuře Reuters analytik Haris Anwar ze společnosti Investing.com. “Společnost Disney má stále větší prostor pro růst na mezinárodních trzích, kde rychle rozvíjí své služby a získává nové zákazníky,” dodal.

Získej novinky jako první

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku