3min. doba čtení

Společnost 4F přechází z plastu na papír. Čeká e-shopy éra udržitelných obalů?

Polský prodejce 4F upustí od zasílání produktů v plastových obalech. Ekologické papírové obálky a kartonové krabice mají být dalším krokem značky 4F ke snížení spotřeby plastů a zvýšení udržitelnosti organizace. 

Společnost 4F přechází z plastu na papír. Čeká e-shopy éra udržitelných obalů?

Prodejce sportovního oblečení

V našich končinách 4F známe především jako oděvní značku se sportovním zaměřením. Svůj e-shop provozuje od roku 2016 a kromě toho se polská značka o tři roky později stala partnerem olympijského a sportovního výboru. Rovněž je i dodavatelem sportovního oblečení a obuvi na všechny olympijské akce.

zdroj: 4F

Zaměření na recyklaci a opětovné použití surovin

Společnost 4F se neustále snaží snižovat množství vyprodukovaného odpadu, zaměřuje se na recyklaci a opětovné použití surovin. Rovněž se minulý rok připojila k polskému paktu Plastic Pact. A v březnu přišel čas na další fázi změn – do zásilkového prodeje se zavedly udržitelnější obaly.

„Uvědomujeme si negativní vliv oděvního a textilního průmyslu na životní prostředí, proto neustále přijímáme další iniciativy ke snížení tohoto vlivu našich značek. V lednu jsme představili strategii 4F Change, která je založena na přechodu z lineárního modelu na kruhový oběh oblečení. V rámci 4F Change jsme již ve vybraných prodejnách 4F zavedli zóny Wear Fair s oblečením z druhé ruky. Nastal čas na další krok, tentokrát v oblasti online prodeje,“ říká Magdalena Stepień-Łyga, členka představenstva OTCF.

Každá online objednávka z udržitelného obalu

Všechny online objednávky, bez ohledu na formu doručení a cílovou zemi, budou nyní zasílány v ekologických obalech – papírových obálkách a kartonových krabicích.

„Tam, kde není možné se zbavit plastových obalů, plánujeme zavést 100% recyklovatelné obaly,“ dodává Magdalena Stepień-Łyga. 

V rámci zavádění udržitelných řešení zavádí společnost i tzv. moderní logistiku odpadu; opětovné použití kartonových krabic a recyklaci odpadu v kancelářích či na prodejnách. Dalším krokem plánovaným v rámci strategie 4F Change je zavedení nového přístupu k designu recyklovaných materiálů.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek