
Studie se zaměřila na údaje od 36 inzerentů z různých odvětví včetně maloobchodu, rychlého občerstvení, technologií, telekomunikací a cestování za více než tři roky. Analyzovala až 12 kanálů v každé kategorii s celkovými marketingovými investicemi přesahujícími 15 miliard dolarů ve všech kategoriích.
Platforma tvrdí, že Snapchat v průměru překonává ostatní placené sociální platformy, pokud jde o návratnost investic do reklamy (ROAS).
Z analýzy vyplývá, že jak kampaně zaměřené na značku, tak kampaně zaměřené na výkonnost jsou účinné při zvyšování prodeje.“Ačkoli se podíl výdajů na značku a výkonnost v jednotlivých kategoriích lišil, zjistili jsme, že obecně nedochází k žádnému kompromisu a obě strategie kampaní jsou účinné při zvyšování prodeje. Jak značka, tak výkonnost přispívají k nepoměrně vyšším prodejům v poměru k podílu rozpočtu, který každý typ kampaně obdrží.”

Zdroj: Snapchat
Výzkumy ve všech vertikálních oblastech ukázaly, že souběžné vedení kampaní na podporu značky a výkonnosti přináší vyšší ROAS než jejich samostatné vedení. Například v cestovním ruchu tyto kampaně generují 10% nárůst oproti průměrné indexované ROAS na Snapchatu. V technologickém sektoru došlo k 9% nárůstu a v telekomunikačním sektoru k 8% nárůstu při současném spuštění obou typů kampaní.
Jedním z hlavních závěrů výzkumu je, že aktivita značky podporuje prodej, zejména na Snapchatu! Při bližším pohledu na kategorii Commerce, například při rozdělení ROAS mezi značkové a výkonnostní kampaně, výzkum zjistil, že ačkoli oba typy kampaní dosahují nadprůměrného ROAS, vyššího ROAS dosahují výdaje za značku. Nadprůměrné ROAS se nepodařilo dosáhnout pouze v případě kampaně v kategorii Commerce. Platilo to i pro všechny ostatní kategorie v našem výzkumu.
Ačkoli se tento výzkum zaměřil výslovně na jednu platformu, úspěch kombinace značky a výkonu byl prokázán také v analýze společnosti Nest Commerce. Ta mimo jiné ukázala, že u značek, které vedle výkonnostních kampaní realizovaly kampaně zaměřené na zvyšování povědomí nebo návštěvnosti, došlo k ročnímu nárůstu ROAS až o 31 %. Naopak značky, které se spoléhaly pouze na výkonnostní kampaně, zaznamenaly 32% roční pokles ROAS.