2min. doba čtení

Slovenský startup vytvořil digitální knihovnu. Změní Ineduco způsob, jakým se učíme?

Vysokoškolský student potřebuje ke studiu během semestru přibližně šest knih. Kromě toho jich ještě přibývá k napsání závěrečné práce.

Slovenský startup vytvořil digitální knihovnu. Změní Ineduco způsob, jakým se učíme?

Vysokoškolský student potřebuje ke studiu během semestru přibližně šest knih. Kromě toho jich ještě přibývá k napsání závěrečné práce. Za knihy tedy zaplatí stovky eur ročně. Snížení těchto výdajů se nyní chystá pomoci startup Ineduco.

Společnost spustila novou službu – digitální knihovnu, která poskytuje více než 50 tisíc knih, časopisů a akademických titulů ve stovce kategorií.

Doslova učebnicový startup

Studenti si mohou půjčovat učebnice online nebo je rovnou vlastnit prostřednictvím streamování knih za měsíční poplatek 12 eur. Už nemusí chodit do kamenných knihoven nebo si kupovat fyzické výtisky.

“Chceme zlepšit akademické prostředí. Navázali jsme partnerství s desítkami předních nakladatelství a univerzit, které prostřednictvím Ineduco vydávají knihy online. Každý měsíc budeme také přidávat nové tituly a funkce na základě zpětné vazby a poptávky studentů,” říká Alexander Svetlik, spoluzakladatel startupu Ineduco.

Founderi učebnicového startupu Alexander Světlík a Ivan Fratrič. Foto: Archív Ineduco

Spolu s Ivanem Fratričem dostal nápad ještě během studia na univerzitě. Chyběla jim efektivní neomezená dostupnost knižních titulů a příslušných zdrojů.

Nápad nedávno zaujal investory, kteří se rozhodli podpořit Ineduco půl milionem eur.

“Ineduco je disruptivní startup s nadšenými zakladateli, jejichž posláním je demokratizovat a digitalizovat vydavatelský trh. Jejich řešení má ambici zásadně změnit přístup lidí k obsahu odborných publikací a akademické literatury,” říká Adam Ďurica, investor fondu Zero Gravity Capital, který patří do skupiny Zero One Hundred.

Škálovatelné a cenově dostupné

Investory zaujal mimo jiné tím, že využívá agregaci dat a analytiku pro autory a čtenáře, což může zlepšit jejich interakci a konzumovaný obsah.

To jsou důvody, proč investoři považují obchodní model startupu učebnic za snadno škálovatelný a navíc cenově dostupný.

Mezitím také vydavatelům plynou prostředky z předplatného za každou přečtenou e-knihu. Fratrich navíc tvrdí, že tímto způsobem zabrání pirátskému šíření děl, které je i v této oblasti mezi studenty poměrně rozšířené.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru
Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK
3min. doba čtení

Češi se nebojí zkoušet nové e-shopy a svoji ekonomickou situaci vnímají lépe, ukázal výzkum APEK

Loajalita zákazníků v on-line prostředí je každým rokem silnější a pro e-shopy důležitá. I tak mají nadále nové kvalitní internetové obchody slibnou šanci na trhu uspět. Jak totiž ukázal výzkum Asociace pro elektronickou komerci (APEK), čtyři z deseti internetových nakupujících jen v letošním prvním čtvrtletí vybrali pro svůj nákup z jejich pohledu dosud nevyzkoušený e-shop.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+