2min. doba čtení

Slováci a Češi si oblíbili virtuální platební karty

Rozdíly mezi používáním plastových a virtuálních karet nejsou významné. Výjimkou je v tomto případě především situace při výběru hotovosti z bankomatů, kde si tradiční fyzické karty stále udržují svou dominanci.

Slováci a Češi si oblíbili virtuální platební karty

Virtuální karty mají několik výhod

Ještě před několika lety byly plastové platební karty nesporným vládcem slovenského finančního trhu. Podle údajů získaných od společnosti Home Credit se však nyní stále více lidí obrací k virtuálním kartám. Hlavními výhodami těchto virtuálních karet jsou rychlé zřízení, vyšší bezpečnost transakcí a menší produkce plastového odpadu.

Používání virtuálních karet prostřednictvím zabezpečených mobilních aplikací nabízí výraznou výhodu vyšší bezpečnosti. Právě tento aspekt odstraňuje obavy z odcizení virtuální karty z peněženky, což se může stát u plastových karet. S virtuální kartou je možné platit pouhým přiložením mobilního telefonu nebo hodinek k terminálu a dokonce i vybírat peníze z bezkontaktního bankomatu. Údaje o kartě, které lze použít pro online platby v e-shopech, jsou k dispozici pouze v mobilní aplikaci a jsou přístupné až po ověření totožnosti uživatele, a to buď biometricky, nebo pomocí bezpečnostního kódu.

Novinky z Youtube kanálu Ecommerce Bridge
Přihlásit se k odběru

Jak zdůraznil Alessandro Villa, vedoucí oddělení kreditních karet ve společnosti Home Credit, hlavním důvodem upřednostňování virtuálních karet před plastovými jsou silné tendence ke globální digitalizaci všech služeb, včetně plateb. V tomto procesu hraje klíčovou roli náš chytrý telefon nebo jiná přenosná zařízení, jako jsou chytré hodinky nebo fitness náramky. Kromě toho bezpečnost virtuálních karet převyšuje možnosti zneužití ve srovnání s fyzickými kartami. A nezapomínejme ani na rychlost, s jakou lze virtuální kartu získat, která je ve srovnání s fyzickými kartami výrazně rychlejší.

Podle dostupných údajů společnosti Home Credit nejsou praktické rozdíly v používání plastových a virtuálních karet skutečně významné. Výjimkou je však oblast výběrů hotovosti z bankomatů, kde stále převažuje používání fyzických karet. Je to důsledek omezené dostupnosti bezkontaktních bankomatů, ale očekává se, že se to v budoucnu změní.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN
3min. doba čtení

Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN

V době, kdy digitální transformace mění podobu globální ekonomiky, se stále častěji zkoumají důsledky tohoto rychlého posunu pro životní prostředí. Zpráva o digitální ekonomice, za kterou stojí OSN, se zaměřuje na tento zásadní problém a zdůrazňuje potřebu vyvážit technologický pokrok s udržitelností životního prostředí.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU
3min. doba čtení

Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU

Čínský prodejce rychlé módy Shein zaznamenal obrovský růst a očekává se, že ještě letos vstoupí na londýnskou burzu. Evropští úředníci jsou však znepokojeni agresivními strategiemi společnosti v oblasti oslovování zákazníků. Jednou z nich je hra Shein, která poskytuje bezplatné produkty výměnou za doporučení nových uživatelů do aplikace.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+