2min. doba čtení

Skotský řetězec M&Co zavře všechny kamenné prodejny

Oděvní řetězec M&Co oznámil, že plánuje v dubnu zavřít všechny své prodejny, čímž ohrozí téměř 2 000 pracovních míst.

Skotský řetězec M&Co zavře všechny kamenné prodejny

Obchody, webové stránky a zaměstnanci končí, značka ne

Jedna z nejstarších oděvních společností na světě, kterou v roce 1834 založila rodina McGeochových, uzavře všechny své pobočky. Oznámení přichází pouhé dva měsíce poté, co byla společnost poslána do konkurzu nebo nucené správy.

Společnost M&Co provozuje 170 prodejen na různých místech a zaměstnává celkem 1 910 zaměstnanců.

Minulý týden získala značku M&Co společnost AK Retail Holdings, ale transakce nezahrnovala její kamenné prodejny, zaměstnance ani webové stránky. Výše transakce nebyla zveřejněna.

Podle skotského deníku The Press & Journal společnost ve svém příspěvku na Facebooku uvedla, že do 9. dubna ukončí provoz všech svých prodejen, zatímco její internetové stránky ukončí “během několika měsíců”.

Společnost M&Co uvedla: “Vzhledem k tomu, že jsme neobdrželi žádnou životaschopnou nabídku, která by vedla k převodu prodejen nebo zaměstnanců společnosti na potenciálního kupce, znamená to, že všechny naše prodejny budou uzavřeny.

“Značka M&Co byla odkoupena, ale bohužel to nezahrnuje budoucnost našich prodejen, webových stránek ani zaměstnanců. Ve všech našich obchodech budeme obchodovat až do Velikonoc a poté je začneme zavírat. O skutečném datu uzavření vás budeme informovat,” uvádí se v prohlášení.

V prosinci společnost M&Co jmenovala Adele MacLeodovou, Gavina George Scotta Parka a Roberta Jamese Hardinga ze společnosti Teneo Financial Advisory společnými správci.

Společnost uvedla, že její záležitosti, obchody a majetek budou spravovat společní správci, kteří “budou jednat jako zástupci společnosti a uzavírat smlouvy bez osobní odpovědnosti”.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+