Zajímá mě
1. srpna 2022
1. srpna 2022

Shopify na současnou situaci reaguje. Stovky zaměstnanců přijdou o práci

< 1 min čtení

Společnost Shopify údajně propustí 10 % svých zaměstnanců. Podle společnosti je to způsobeno poklesem poptávky zákazníků po vrcholném růstu během pandemie. Shopify je jednou z mnoha technologických společností, které v poslední době snižují náklady propouštěním.

Společnost Shopify nezveřejnila, kolik zaměstnanců propustí, ale podle deníku Wall Street Journal propustí 1 000 lidí, což představuje 10 % všech zaměstnanců. Shopify je přední kanadská platforma pro elektronické obchodování, která zastupuje více než 2 miliony prodejců po celém světě. Většina obchodníků pochází ze Spojených států, ale evropská zákaznická základna se v posledních dvou letech výrazně rozrostla.

Poptávka zákazníků se vrací na úroveň před dvěma lety

Během pandemie “poptávka po službě Shopify prudce vzrostla”, píše generální ředitel Tobi Lütke v příspěvku na blogu společnosti. Společnost Shopify proto do společnosti investovala a očekávala, že v segmentu elektronického obchodování zaznamená skokový růst pět až deset let. Poptávka zákazníků se však nyní vrací na úroveň před pandemií.

“Nakonec jsem riskoval a udělal chybu. Nyní se musíme přizpůsobit. Proto se dnes s některými z vás musíme rozloučit a je mi to velmi líto,” Tobi Lütke, generální ředitel společnosti Shopify.

Ecommerce dosáhla vrcholu v roce 2020. Podobně i společnost Shopify zaznamenala v letech 2020 až 2022 významný růst. Počet obchodů Shopify se dokonce ztrojnásobil, zejména v evropských zemích, jako je Velká Británie a Francie. V důsledku těchto událostí společnost výrazně zvýšila počet svých zaměstnanců z 1 900 v roce 2016 na přibližně 10 000 v roce 2021.

Nejvíce postiženi jsou zaměstnanci z oblasti náboru, podpory a prodeje, píše generální ředitel, a také pracovní místa s “nadměrně duplicitními rolemi”. Shopify je jednou z mnoha technologických společností, které v poslední době snižují náklady propouštěním, stejně jako společnost Klarna, která se zabývá odloženými platbami. V důsledku inflace je akciový trh v pohybu, což vede k ochlazení zájmu investorů.

Získej novinky jako první

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.