2min. doba čtení

Shopify na současnou situaci reaguje. Stovky zaměstnanců přijdou o práci

Společnost Shopify údajně propustí 10 % svých zaměstnanců. Podle společnosti je to způsobeno poklesem poptávky zákazníků po vrcholném růstu během pandemie. Shopify je jednou z mnoha technologických společností, které v poslední době snižují náklady propouštěním.

Shopify na současnou situaci reaguje. Stovky zaměstnanců přijdou o práci

Společnost Shopify nezveřejnila, kolik zaměstnanců propustí, ale podle deníku Wall Street Journal propustí 1 000 lidí, což představuje 10 % všech zaměstnanců. Shopify je přední kanadská platforma pro elektronické obchodování, která zastupuje více než 2 miliony prodejců po celém světě. Většina obchodníků pochází ze Spojených států, ale evropská zákaznická základna se v posledních dvou letech výrazně rozrostla.

Poptávka zákazníků se vrací na úroveň před dvěma lety

Během pandemie “poptávka po službě Shopify prudce vzrostla”, píše generální ředitel Tobi Lütke v příspěvku na blogu společnosti. Společnost Shopify proto do společnosti investovala a očekávala, že v segmentu elektronického obchodování zaznamená skokový růst pět až deset let. Poptávka zákazníků se však nyní vrací na úroveň před pandemií.

“Nakonec jsem riskoval a udělal chybu. Nyní se musíme přizpůsobit. Proto se dnes s některými z vás musíme rozloučit a je mi to velmi líto,” Tobi Lütke, generální ředitel společnosti Shopify.

Ecommerce dosáhla vrcholu v roce 2020. Podobně i společnost Shopify zaznamenala v letech 2020 až 2022 významný růst. Počet obchodů Shopify se dokonce ztrojnásobil, zejména v evropských zemích, jako je Velká Británie a Francie. V důsledku těchto událostí společnost výrazně zvýšila počet svých zaměstnanců z 1 900 v roce 2016 na přibližně 10 000 v roce 2021.

Nejvíce postiženi jsou zaměstnanci z oblasti náboru, podpory a prodeje, píše generální ředitel, a také pracovní místa s “nadměrně duplicitními rolemi”. Shopify je jednou z mnoha technologických společností, které v poslední době snižují náklady propouštěním, stejně jako společnost Klarna, která se zabývá odloženými platbami. V důsledku inflace je akciový trh v pohybu, což vede k ochlazení zájmu investorů.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN
3min. doba čtení

Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN

V době, kdy digitální transformace mění podobu globální ekonomiky, se stále častěji zkoumají důsledky tohoto rychlého posunu pro životní prostředí. Zpráva o digitální ekonomice, za kterou stojí OSN, se zaměřuje na tento zásadní problém a zdůrazňuje potřebu vyvážit technologický pokrok s udržitelností životního prostředí.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU
3min. doba čtení

Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU

Čínský prodejce rychlé módy Shein zaznamenal obrovský růst a očekává se, že ještě letos vstoupí na londýnskou burzu. Evropští úředníci jsou však znepokojeni agresivními strategiemi společnosti v oblasti oslovování zákazníků. Jednou z nich je hra Shein, která poskytuje bezplatné produkty výměnou za doporučení nových uživatelů do aplikace.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+