2min. doba čtení

Shopify a YouTube spouštějí službu YouTube Shopping

Společnost Shopify v poslední době vstupuje na trh s influencery. Společně s platformou YouTube spouští funkci YouTube Shopping.Tato funkce nabízí několik možností live nakupování, kde mohou uživatelé nakupovat produkty přímo na webových stránkách YouTube.

Shopify a YouTube spouštějí službu YouTube Shopping

Nakupování v reálném čase

Díky službě YouTube Shopping mohou uživatelé nakupovat produkty od obchodníků Shopify při sledování videa nebo živého vysílání na YouTube. Celý proces platby bude probíhat prostřednictvím platformy a od tohoto týdne je tato funkce dostupná celosvětově. Obchodníci budou potřebovat minimálně 1 000 odběratelů, aby mohli službu využívat.

Všechny informace o produktu, jako je název, cena a skladové zásoby, budou synchronizovány s katalogem prodejce v aplikaci Shopify. Pokud se například produkt vyprodá, zmizí i z YouTube.

Shopify investuje do influencer marketingu

Společnost Shopify se v poslední době zaměřuje na trh s influencery. Na jaře letošního roku koupila startup Dovetale, který se zabývá influencer marketingem, a spustila vlastní nástroj pro propojování tvůrců.

“YouTube je jedním z nejvlivnějších kanálů na světě,” říká viceprezident společnosti Shopify Kaz Nejatian. “Nová integrace služby YouTube ve společnosti Shopify zásadně změní možnosti nezávislých značek.”

Live shopping se v Evropě zatím neprosadilo

Ačkoli se live nakupování těší v Asii velké oblibě, v Evropě si stále hledá své místo. Podle nizozemského průzkumu vyzkoušelo v loňském roce live nakupování pouze 13 % spotřebitelů. To je jeden z důvodů, proč společnost TikTok nedávno vyhlásila ústup a stáhla se z evropského trhu live nakupování. Jeden ze zaměstnanců řekl pro Financial Times: “Trh tu ještě není.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+