2min. doba čtení

Shopify a YouTube spouštějí službu YouTube Shopping

Společnost Shopify v poslední době vstupuje na trh s influencery. Společně s platformou YouTube spouští funkci YouTube Shopping.Tato funkce nabízí několik možností live nakupování, kde mohou uživatelé nakupovat produkty přímo na webových stránkách YouTube.

Shopify a YouTube spouštějí službu YouTube Shopping

Nakupování v reálném čase

Díky službě YouTube Shopping mohou uživatelé nakupovat produkty od obchodníků Shopify při sledování videa nebo živého vysílání na YouTube. Celý proces platby bude probíhat prostřednictvím platformy a od tohoto týdne je tato funkce dostupná celosvětově. Obchodníci budou potřebovat minimálně 1 000 odběratelů, aby mohli službu využívat.

Všechny informace o produktu, jako je název, cena a skladové zásoby, budou synchronizovány s katalogem prodejce v aplikaci Shopify. Pokud se například produkt vyprodá, zmizí i z YouTube.

Shopify investuje do influencer marketingu

Společnost Shopify se v poslední době zaměřuje na trh s influencery. Na jaře letošního roku koupila startup Dovetale, který se zabývá influencer marketingem, a spustila vlastní nástroj pro propojování tvůrců.

“YouTube je jedním z nejvlivnějších kanálů na světě,” říká viceprezident společnosti Shopify Kaz Nejatian. “Nová integrace služby YouTube ve společnosti Shopify zásadně změní možnosti nezávislých značek.”

Live shopping se v Evropě zatím neprosadilo

Ačkoli se live nakupování těší v Asii velké oblibě, v Evropě si stále hledá své místo. Podle nizozemského průzkumu vyzkoušelo v loňském roce live nakupování pouze 13 % spotřebitelů. To je jeden z důvodů, proč společnost TikTok nedávno vyhlásila ústup a stáhla se z evropského trhu live nakupování. Jeden ze zaměstnanců řekl pro Financial Times: “Trh tu ještě není.”

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Threads už tahá nitky i do Evropy
3min. doba čtení

Threads už tahá nitky i do Evropy

V červenci letošního roku byla zprovozněna nová aplikace Threads, ale kvůli obavám o ochranu osobních údajů nebyla v EU dostupná. The Wall Street Journal uvádí, že společnost Meta, která za aplikací stojí, by mohla tuto platformu zpřístupnit evropským uživatelům již příští měsíc.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+