3min. doba čtení

Zájem o vzdělávání roste, e-shopařská konference ShopCamp proběhne po desáté v Praze

V září proběhne již 10. ročník komunitní e-commerce konference ShopCamp, která každoročně hostí v Praze na 600 e-shopařů. Od prvního ročníku se e-commerce trh i konference značně proměnily, i přes covid a současnou krizi ale ShopCamp zůstává mezi nejoblíbenějšími akcemi pro majitele internetových obchodů.

Zájem o vzdělávání roste, e-shopařská konference ShopCamp proběhne po desáté v Praze

Obrat české e-commerce vzrostl od roku 2014 o 194 %

ShopCamp proběhl poprvé v roce 2014, tehdy byl obrat české e-commerce 67 miliard korun. To je v porovnání se 197 miliardami korun za rok 2022 nárůst o 194 procent. Počet e-shopů se z 37 tisíc zvýšil za stejné období o 38 % na 50 980. Spolu s počtem e-shopů roste i zájem o vzdělávání, což se odráží i na počtu konaných akcí zaměřených na e-commerce, kterými je český trh poměrně saturován. Kvůli tomu je stále náročnější zaujmout publikum a udržet si na trhu pevné postavení. ShopCampu se to daří díky tomu, že předává inspiraci a know-how od expertů e-shopařům zdarma, bez rozdílu velikosti, obratu nebo zaměření.

“Česko je rekordmanem nejen v počtu e-shopů, ale i v počtu vzdělávacích e-commerce akcí, kterých v posledních letech rapidně přibylo. Zájem o vzdělávání roste a věříme, že v krizi je vzájemná podpora a sdílení zkušeností ještě důležitější. Proto zůstává ShopCamp i letos pro e-shopaře zdarma.”, dodává organizátorka konference Johana Kapošváryová.

Odborné přednášky a workshopy

Letošní ročník představí například Antonína Štětinu, který řídí e-shop s designovým vybavením domácnosti Kulina a dříve šéfoval e-shopu s kojeneckými potřebami Feedo s miliardovým obratem. Vystoupí taky Martina Baletková, obchodní ředitelka Vsetínské společnosti Libris.to s nejširší nabídkou knih v Evropě, která ve své kategorii konkuruje dokonce Amazonu, ředitel ekologického e-shopu Econea Martin Mates nebo král spodního prádla Ruslan Skopal z e-shopu Trenýrkárna.cz.

Součástí celodenní konference jsou taky odborné workshopy, které povede například Mia Bůžková, šéfka zákaznické péče Notina nebo CMO Knihobotu a marketingový konzultant Radek Hudák. Další workshopy budou zaměřené na podporu prodeje díky Instagramovým Reels, storytelling v e-commerce nebo efektivní komunikaci napříč firmou.

Jak na konference dopadá Covid a krize

V covidovém roce 2020 byly vzdělávací akce omezeny vládními nařízeními a ShopCamp byl tehdy oproti jiným rokům poloviční, ale přesto hodnocený nejlépe ze všech proběhlých ročníků. Po opadnutí opatření byl další rok historicky nejnavštěvovanější, e-shopy tenkrát z covidové krize vyšly jako vítězové a předpokládaly podobný další vývoj.

Vlivem ekonomické krize spojené s válkou na Ukrajině a energetickou krizí ale došlo místo dalšího růstu k poklesu. Řada e-shopů skončila, ale jiné bojují o své místo na trhu a zlepšují své služby. A je to právě teď, kdy by e-shopy měly zase zabrat, ať jsou připraveny na další blížící se sezónu a nečekané krize.

Jednou z možností jak být napřed oproti konkurenci a uspět je vzdělávat se v oboru a inspirovat se příběhy úspěšných e-shopů. A přesně takové příběhy přinese desátý ročník konference ShopCamp, která je pro e-hopaře zdarma. Vstup je podmíněn registrací a počet lístků je omezen. V roce 2017 bylo 100 prvních registrací rozebráno za 3 vteřiny, loni byly všechny volné vstupy pryč do 24 hodin.

Registrace letos startují v úterý 6. června od 14h, takže jestli máte e-shop nebo pro nějaký pracujete, dejte si připomínku, ať máte své místo jisté. Registrovat se můžete na webu www.shopcamp.cz.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Jak nejlépe vybrat performance agenturu či freelancera
22min. doba čtení

Jak nejlépe vybrat performance agenturu či freelancera

Při výběru poskytovatele marketingových služeb pro váš e-shop nebo jiný projekt máte na trhu několik možností. Při tomto výběru je velmi důležité, abyste se dokázali správně rozhodnout, ale také abyste dokázali nastavit správná očekávání. Také se správně ptejte a dávejte si pozor na “red flags”, kdy by vaše volba mohla skončit odlehčením účtu o několik […]

Martin Bulák Martin Bulák
CEO & PPC špecialista / BOOSTERS
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+