2min. doba čtení

Ruský Yandex odkoupí milionové zásoby IKEA

IKEA patřila k prvním firmám, které se rozhodly zavřít své obchody poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Magazín Trend uvedl, že švédská společnost se zatím nerozhodla, zda bude prodejny v Rusku prodávat.

Ruský Yandex odkoupí milionové zásoby IKEA

Yandex Market, dceřiná společnost ruského internetového gigantu Yandex, odkoupí v Rusku zbývající zásoby švédské nábytkářské společnosti IKEA. Ta zavřela své obchody na ruském trhu již začátkem března, krátce po ruské invazi na Ukrajinu. Informovala o tom agentura Reuters.

Jak uvedl Yandex, závaznou dohodu o koupi zbývajícího zboží uzavřel 16. listopadu. V rámci této dohody koupí více než 20 milionů výrobků firmy IKEA, jejichž počet se od posledního online prodeje v létě zvýšil – od nábytku až po plyšové hračky. Jejich prodej plánuje zahájit do konce letošního roku.

IKEA se zatím nerozhodla, zda obchody prodá.

Výrobky bude ruská firma prodávat v sekci „IKEA produkty“ na svém online tržišti. Půjde o výrobky vyráběné v ruských továrnách pro obchodní domy IKEA, zásoby z obchodních domů a výrobky IKEA dovážené ze zahraničí.

IKEA byla jednou z prvních společností, které se rozhodly zavřít své obchody v Rusku poté, co Rusko 24. února zaútočilo na Ukrajinu. Postupně v zemi ukončily činnost i další západní společnosti, od energetických podniků přes potravinářské firmy až po oděvní a fastfoodové řetězce.

Švédská společnost Ingka, která vlastní většinu obchodních domů IKEA, včetně těch v Rusku, v říjnu uvedla, že se ještě nerozhodla, zda obchody v Rusku prodá. Ty v roce 2021 tvořily zhruba 4 % celkových tržeb společnosti.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN
3min. doba čtení

Kritický pohled na digitalizaci ze strany OSN

V době, kdy digitální transformace mění podobu globální ekonomiky, se stále častěji zkoumají důsledky tohoto rychlého posunu pro životní prostředí. Zpráva o digitální ekonomice, za kterou stojí OSN, se zaměřuje na tento zásadní problém a zdůrazňuje potřebu vyvážit technologický pokrok s udržitelností životního prostředí.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU
3min. doba čtení

Podvodní hry na Shein? Společnost se musí odpovídat EU

Čínský prodejce rychlé módy Shein zaznamenal obrovský růst a očekává se, že ještě letos vstoupí na londýnskou burzu. Evropští úředníci jsou však znepokojeni agresivními strategiemi společnosti v oblasti oslovování zákazníků. Jednou z nich je hra Shein, která poskytuje bezplatné produkty výměnou za doporučení nových uživatelů do aplikace.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+