2min. doba čtení

Ruský Yandex odkoupí milionové zásoby IKEA

IKEA patřila k prvním firmám, které se rozhodly zavřít své obchody poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Magazín Trend uvedl, že švédská společnost se zatím nerozhodla, zda bude prodejny v Rusku prodávat.

Ruský Yandex odkoupí milionové zásoby IKEA

Yandex Market, dceřiná společnost ruského internetového gigantu Yandex, odkoupí v Rusku zbývající zásoby švédské nábytkářské společnosti IKEA. Ta zavřela své obchody na ruském trhu již začátkem března, krátce po ruské invazi na Ukrajinu. Informovala o tom agentura Reuters.

Jak uvedl Yandex, závaznou dohodu o koupi zbývajícího zboží uzavřel 16. listopadu. V rámci této dohody koupí více než 20 milionů výrobků firmy IKEA, jejichž počet se od posledního online prodeje v létě zvýšil – od nábytku až po plyšové hračky. Jejich prodej plánuje zahájit do konce letošního roku.

IKEA se zatím nerozhodla, zda obchody prodá.

Výrobky bude ruská firma prodávat v sekci „IKEA produkty“ na svém online tržišti. Půjde o výrobky vyráběné v ruských továrnách pro obchodní domy IKEA, zásoby z obchodních domů a výrobky IKEA dovážené ze zahraničí.

IKEA byla jednou z prvních společností, které se rozhodly zavřít své obchody v Rusku poté, co Rusko 24. února zaútočilo na Ukrajinu. Postupně v zemi ukončily činnost i další západní společnosti, od energetických podniků přes potravinářské firmy až po oděvní a fastfoodové řetězce.

Švédská společnost Ingka, která vlastní většinu obchodních domů IKEA, včetně těch v Rusku, v říjnu uvedla, že se ještě nerozhodla, zda obchody v Rusku prodá. Ty v roce 2021 tvořily zhruba 4 % celkových tržeb společnosti.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek