2min. doba čtení

Ruské úřady zablokovaly Googlu bankovní účet. Ten vyhlásil konkurz

Společnost Google v Rusku vyhlásila bankrot a ukončila svou činnost v zemi. Ruské úřady zabavily majetek, což společnosti znemožnilo vyplácet mzdy zaměstnancům a dodavatelům. 

Ruské úřady zablokovaly Googlu bankovní účet. Ten vyhlásil konkurz

Konec Googlu v Rusku?

Podnikatelská jednotka společnosti Google se sídlem v Rusku požádala o vyhlášení konkurzu poté, co se koncem března země rozhodla odstavit její bankovní účet.

Tento krok znemožnil dceřiné společnosti Googlu pokračovat ve vyplácení mezd zaměstnancům, dodavatelům a prodejcům, čímž se pro technologického giganta stalo „neudržitelným“ jeho „fungování“, uvádí se v prohlášení pro agenturu Reuters. 

Zabavení majetku ruskými orgány je nejnovějším vývojem ve zhoršených vztazích společnosti Google s Putinovou vládou. 

Zabavení majetku ruskými orgány je nejnovějším vývojem ve zhoršených vztazích společnosti Google s Putinovou vládou. Koncem roku 2021 byla společnosti Google uložena pokuta ve výši 9 milionů rublů jako trest za to, že nevymazala obsah, který ruský stát považuje za nezákonný. 

Semínkem sváru měl být obsah Google News 

V březnu Rusko zakázalo službu Google News za propagaci „neautentických informací“ o invazi na Ukrajinu poté, co společnost Google koncem února pozastavila veškerou reklamu pro ruská média financovaná státem. 

Pracovníci Googlu, kteří se rozhodli zůstat v Rusku, byli propuštěni

Ruský internetový regulátor Roskomnadzor ve svém prohlášení uvedl, že rozhodnutí omezit ruským uživatelům přístup ke službě Google News bylo přijato „na základě žádosti ruské generální prokuratury“. 

Dále uvádí: „Uvedený americký internetový zpravodajský zdroj poskytuje přístup k mnoha publikacím a materiálům obsahujícím nedůvěryhodné, veřejně významné informace o průběhu speciální vojenské operace na Ukrajině.“ 

Ruská vláda téměř znemožnila svým občanům přístup k jakýmkoli vnějším informacím týkajícím se invaze na Ukrajinu, zablokovala přístup na Facebook a výrazně omezila přístup na Twitter. Mnozí proto zůstali odkázáni na zpravodajství sdílené prostřednictvím skupin v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram, o které bylo známo, že obchází ruské cenzurní zákony tím, že používá IP adresy společnosti Google, aby mohla v zemi i nadále působit.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+