3min. doba čtení

Ruské úřady zablokovaly Googlu bankovní účet. Ten vyhlásil konkurz

Společnost Google v Rusku vyhlásila bankrot a ukončila svou činnost v zemi. Ruské úřady zabavily majetek, což společnosti znemožnilo vyplácet mzdy zaměstnancům a dodavatelům. 

Ruské úřady zablokovaly Googlu bankovní účet. Ten vyhlásil konkurz

Konec Googlu v Rusku?

Podnikatelská jednotka společnosti Google se sídlem v Rusku požádala o vyhlášení konkurzu poté, co se koncem března země rozhodla odstavit její bankovní účet.

Tento krok znemožnil dceřiné společnosti Googlu pokračovat ve vyplácení mezd zaměstnancům, dodavatelům a prodejcům, čímž se pro technologického giganta stalo „neudržitelným“ jeho „fungování“, uvádí se v prohlášení pro agenturu Reuters. 

Zabavení majetku ruskými orgány je nejnovějším vývojem ve zhoršených vztazích společnosti Google s Putinovou vládou. 

Zabavení majetku ruskými orgány je nejnovějším vývojem ve zhoršených vztazích společnosti Google s Putinovou vládou. Koncem roku 2021 byla společnosti Google uložena pokuta ve výši 9 milionů rublů jako trest za to, že nevymazala obsah, který ruský stát považuje za nezákonný. 

Semínkem sváru měl být obsah Google News 

V březnu Rusko zakázalo službu Google News za propagaci „neautentických informací“ o invazi na Ukrajinu poté, co společnost Google koncem února pozastavila veškerou reklamu pro ruská média financovaná státem. 

Pracovníci Googlu, kteří se rozhodli zůstat v Rusku, byli propuštěni

Ruský internetový regulátor Roskomnadzor ve svém prohlášení uvedl, že rozhodnutí omezit ruským uživatelům přístup ke službě Google News bylo přijato „na základě žádosti ruské generální prokuratury“. 

Dále uvádí: „Uvedený americký internetový zpravodajský zdroj poskytuje přístup k mnoha publikacím a materiálům obsahujícím nedůvěryhodné, veřejně významné informace o průběhu speciální vojenské operace na Ukrajině.“ 

Ruská vláda téměř znemožnila svým občanům přístup k jakýmkoli vnějším informacím týkajícím se invaze na Ukrajinu, zablokovala přístup na Facebook a výrazně omezila přístup na Twitter. Mnozí proto zůstali odkázáni na zpravodajství sdílené prostřednictvím skupin v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram, o které bylo známo, že obchází ruské cenzurní zákony tím, že používá IP adresy společnosti Google, aby mohla v zemi i nadále působit.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
2min. doba čtení

Změny ve vedení skupiny Rohlik

Skupina Rohlik rozšiřuje svůj manažerský tým. Ředitel české pobočky Olin Novák byl jmenován generálním ředitelem pro mezinárodní obchod. Na palubu nastoupil také Martin Beháň, který vedl Tesco v Polsku.

Redakce Redakce
Přečíst článek
6min. doba čtení

Týdenní přehled Ecommerce Bridge

Dnes se podíváme na odhadované prodeje během Black Friday ve Spojených státech, prozradíme vám, který polský e-shop vstupuje na slovenský trh, a pustíme si krátkou ukázku ze zajímavého rozhovoru Štefana Polgáriho s Markem Šulíkem, který je šéfem digitálního marketingu cyklistické značky Isadore. Celý rozhovor spolu s dalšími tématy najdete jako vždy na ecommercebridge.cz.

Redakce Redakce
Přečíst článek