2 min. doba čtení

Rozhodujte se rychle a buďte pozitivní, radí v době krize Tomáš Vrtík, CEO Expandeco

Ředitel společnosti Expandeco, Tomáš Vrtík, se rozhodl v této těžké době podělit o své rady a zkušenosti, které mohou být inspirací lídrem v mnoha firmách. Toto jsou jeho slova.

Tomáš Vrtík Tomáš Vrtík
CEO a Partner, Expandeco
Rozhodujte se rychle a buďte pozitivní, radí v době krize Tomáš Vrtík, CEO Expandeco

Co jsem se naučil jako CEO Expandeco v této situaci a co bych poradil jiným CEO?

Rozhodujte se rychle a s rozumem.

I když to může přinést ne zrovna pozitivní zprávy. Jsme v situaci, na kterou nikdo nemá jasné řešení. „Nebyl čas“ na přípravu, tím, že přišla nečekaně.

Váš tým je připravený jednat podle vašich rozhodnutí.

Jako lídr však musíte reagovat rychle a pohotově. Lidé to očekávají. Pro tyto situace vás firmy platí jako ředitele. Nepodlehněte situaci a nezmatkujte. Svoje rozhodnutí důkladně zvažte (i s nejbližším týmem) a následně je komunikujte mezi svoje zaměstnance, tak aby byla jednoznačně pochopitelná a vedla k jasným krokům.

V nepřehledné situaci přijímejte rozhodnutí na krátké období.

Např. na následující 1 měsíc. Pomůže vám to lépe reagovat na jakýkoliv vývin (pozitivní i negativní). „Kormidlo“ můžete rychleji otočit. V praxi to znamená, že když např. vaši kolegové musí strpět např. to, že nedostanou prémie, zbytečně nepřijímejte toto rozhodnutí  na 3 měsíce. Můžete je zbytečně demotivovat.

Komunikujte otevřeně firemní situaci svým kolegům.

Řekněte jim i o věcech, které jim běžně nevěšíte na nos ( např. problém s horší platební disciplínou klientů, zrušené zakázky atd).

Zajímejte se o problémy a obavy kolegů.

Zvlášť při těchto situacích je to velmi důležité.

Při existenčních problémech firmy není hanbou být oportunista.

Přizpůsobte se změně, snažte se hledat výhody a těžit ze situace. Mějte otevřenou mysl. Pokud má vaší firmě zachránit prdel to, že začnete šít roušky a prodávat je, jděte do toho.

Buďte pozitivní.

Nikdo nechce následovat ufňukaného, ustaraného, zlomeného šéfa. Dejte svým kolegům signál, že uděláte všechno pro budoucnost vaší firmy.

Chcete se i vy podělit o své doporučení a zkušenosti z krizových situací ve vedení firem? Napište nám >> carnoky@ecommercebridge.com

Sdílet článek
Tomáš Vrtík
CEO a Partner, Expandeco

Máte úspěšný e-shop, kterému už český trh nestačí? Expandujte do Evropy podobně jako Notino, Shooos, Astratex a další stovky úspěšných značek. V zahraničí nemusíte otevírat firmu a zaměstnávat lokální lidi. Náš 70-členný mezinárodní tým pomáhá e-shopům s lokálními adresami pro zpracování vratek, profesionální zákaznickou podporou na míru, i s lokalizováním e-shopu tak, aby působil všude jako doma. Vyzkoušejte nezávazně kontaktovat specialisty na Expandeco.com a rádi budeme i vaším průvodcem expanzí podnikání na kterýkoli evropský trh.

Expandeco
Tento článek ti přináší

Expandeco

Více o této společnosti

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Retail se mění. Vše je o údajích
3 min. doba čtení

Retail se mění. Vše je o údajích

Nakupování už není jen o předávání hotovosti. V dnešní době chtějí obchody také osobní údaje. Například módní obchody s luxusním zbožím, které začaly u pokladny vyžadovat telefonní čísla. Prý kvůli zasílání elektronických účtenek, což zní docela prakticky. Nebo je to přes čáru?

Redakce Redakce
Přečíst článek
Jak Brexit ovlivnil britský e-commerce?
3 min. doba čtení

Jak Brexit ovlivnil britský e-commerce?

Po odchodu Spojeného království z Evropské unie se místní odvětví e-commerce ocitlo v nové realitě: Brexit přinesl do odvětví výrazné narušení, zejména pro britské značky a maloobchodníky, kteří chtějí rozšířit svou působnost v EU.

Redakce Redakce
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+