3min. doba čtení

Rohlik Group válcuje trh s rozvozem jídla. Její německý Knuspr roste každý měsíc o 30 %

Společnost Knuspr má za sebou první rok své činnosti. Výsledek? Velmi pozitivní. Start-up roste téměř o 30 % měsíčně a za prvních devět měsíců již doručil více než 320 000 objednávek.

Rohlik Group válcuje trh s rozvozem jídla. Její německý Knuspr roste každý měsíc o 30 %

Více než 320 000 objednávek za 9 měsíců

S 323 000 objednávkami, 70 000 zákazníky a čistým obratem 23 milionů eur má společnost Knuspr za sebou první rok podnikání. Mladý start-up byl spuštěn před devíti měsíci v srpnu 2021 v Mnichově a zaznamenal rychlý růst. Od února 2022 dodává také do regionu Rýn-Mohan. Hlavním faktorem je doporučení spokojených zákazníků. Více než 50 % nových zákazníků se o službě dozvědělo od stávajících kupujících. Společnost denně doručí až 4 000 objednávek a tento trend má stoupající tendenci.

Průměrná hodnota objednávky u společnosti Knuspr je 80 EUR. Jak vysvětluje obchodní ředitel Jan Gerlach, tato relativně vysoká hodnota je dána rozsáhlým sortimentem: “Díky širokému sortimentu se zaměřením na regionální čerstvé produkty, ale také na vlastní značky za nízké ceny a nekomplikovanému doručení do tří hodin nabízíme našim zákazníkům ideální řešení pro kompletní týdenní nákup. Žádný jiný hráč v potravinářském sektoru nemůže nabídnout podobný poměr kvality a sortimentu.”

Zemětřesení na německém trhu s potravinami

Erich Comor, generální ředitel společnosti Knuspr, má kladnou bilanci a sleduje ambiciózní cíle: “První údaje to jasně dokazují. Se společností Knuspr rozvíjíme německý trh s potravinami. Jsme jediným poskytovatelem, který zavedl cílený a zároveň trvale ziskový obchodní model. Naší rozhodující výhodou je, že e-potraviny pro nás nepředstavují ani mezeru, ani nové území. Náš prodejní model jsme již velmi úspěšně zavedli na jiných trzích. Se společností Rohlik jsme se stali lídry na českém a maďarském trhu.”

Knuspr plánuje expanzi do dalších měst

V září by měl být otevřen Hamburk, na přelomu roku Essen a v roce 2023 Kolín nad Rýnem a další města. Aby mohla mateřská společnost Rohlik Group ve střednědobém horizontu zaujmout vedoucí postavení na trhu, investuje značné prostředky do technického rozvoje svých distribučních center a jen v roce 2022 vynaloží 45 milionů eur na automatizaci distribučních center v Mnichově, Hamburku a Praze.

Německý online supermarket Knuspr vám do tří hodin doručí čerstvé a kvalitní potraviny přímo domů.

Kompletní sortiment se zaměřuje na čerstvé produkty, jako je ovoce a zelenina, maso a ryby, mléčné výrobky a pečivo. Rozdíl spočívá mimo jiné v zásobování a logistice: Knuspr odebírá více než dvě třetiny svého kompletního sortimentu přímo od výrobců a zemědělců, nikoli od velkoobchodníků.

Knuspr je součástí skupiny Rohlik Group, kterou v roce 2014 založil Tomáš Čupr v České republice. Společnost působí v České republice (Rohlik.cz), Maďarsku (Kifli.hu), Rakousku (Gurkerl.at) a Německu (Knuspr.de) a v roce 2022 plánuje zahájit činnost v Rumunsku, Itálii a Španělsku pod značkou Sezamo. Obrat skupiny Rohlik se v roce 2021 zvýší o 53 % na 490 milionů EUR.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+