2min. doba čtení

Roboti budou doručovat zásilky pro český Bolt

Platforma Bolt navázala spolupráci s estonskou hi-tech společností Starship Technologies, předním světovým dodavatelem autonomních doručovacích vozidel.

Roboti budou doručovat zásilky pro český Bolt
Zdroj: Bolt

Obědy a večeře budou rozvážet robotické vozíky

Platforma Bolt navázala spolupráci s další estonskou hi-tech společností Starship Technologies, předním světovým poskytovatelem autonomních doručovacích vozidel.V letošním roce budou doručovací roboti testováni v rámci aplikace Bolt Food, a pokud se osvědčí, budou robotičtí kurýři brzy rozvážet obědy a večeře spolu s partnerskými kurýry na kolech, koloběžkách nebo v autech.

Společnost Starship vyvíjí a provozuje elektricky poháněné roboty pro tzv. doručování na poslední míli. Její stroje se pohybují pouze po chodnících, a to maximální rychlostí 6 km/h. Roboti jsou plně autonomní a pohybují se v prostoru pomocí sady senzorů včetně GPS, inerciální navigace, ultrazvukových senzorů a radaru a v případě potřeby mohou komunikovat s chodci prostřednictvím reproduktorů. Stroje váží 25 kg a mohou nést další náklad o hmotnosti více než 9 kg, který na jedno nabití vydrží nést až 18 hodin. Společnost Starship v současné době provozuje více než 2 000 robotů, kteří dohromady ujeli nejméně 10 milionů km a doručili více než 4 miliony zásilek.

Týdenní podcast UPdate

“Partnerství se společností Starship je naším prvním krokem k zefektivnění dodávek prostřednictvím částečné automatizace. Robotičtí kurýři samozřejmě nebudou doručovat po celém městě, ale pouze na nejkratší úseky. A to v centrech měst, kde se mohou efektivně pohybovat, aniž by museli využívat silnice. S roboty Starship bychom chtěli zákazníkům nabídnout velmi rychlou a cenově dostupnou možnost doručení,” vysvětluje Marek Maxa, Country Manager Bolt Food pro Českou republiku.

Aplikace Bolt Food je k dispozici na Google Play a App Store a v České republice si ji můžete objednat ze dvou tisíc restaurací v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích a Hradci Králové.

Bolt je evropská aplikace, jejímž posláním je učinit městskou dopravu dostupnější, bezpečnější a udržitelnější. Platforma Bolt již slouží 100 milionům zákazníků ve 45 zemích a více než 400 městech v Evropě a Africe.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Vrácení zásilky musí být stejně snadné jako objednání zboží
2min. doba čtení

Vrácení zásilky musí být stejně snadné jako objednání zboží

Pohodlná možnost vrácení objednaného zboží má velký vliv na rozhodnutí zákazníka, kde a zda vůbec si zboží objedná. Pokud má internetový obchod transparentní a snadné způsoby vrácení zboží, zákazníci mu více důvěřují. Kurýrní společnost DPD poskytuje e-shopům jednoduchý online nástroj, který celý proces vrácení zboží usnadňuje jak e-shopu, tak jeho zákazníkům.

Michaela Španková Michaela Španková
Marketing and PR Manager
Přečíst článek
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+