2min. doba čtení

Roboti budou doručovat zásilky pro český Bolt

Platforma Bolt navázala spolupráci s estonskou hi-tech společností Starship Technologies, předním světovým dodavatelem autonomních doručovacích vozidel.

Roboti budou doručovat zásilky pro český Bolt
Zdroj: Bolt

Obědy a večeře budou rozvážet robotické vozíky

Platforma Bolt navázala spolupráci s další estonskou hi-tech společností Starship Technologies, předním světovým poskytovatelem autonomních doručovacích vozidel.V letošním roce budou doručovací roboti testováni v rámci aplikace Bolt Food, a pokud se osvědčí, budou robotičtí kurýři brzy rozvážet obědy a večeře spolu s partnerskými kurýry na kolech, koloběžkách nebo v autech.

Společnost Starship vyvíjí a provozuje elektricky poháněné roboty pro tzv. doručování na poslední míli. Její stroje se pohybují pouze po chodnících, a to maximální rychlostí 6 km/h. Roboti jsou plně autonomní a pohybují se v prostoru pomocí sady senzorů včetně GPS, inerciální navigace, ultrazvukových senzorů a radaru a v případě potřeby mohou komunikovat s chodci prostřednictvím reproduktorů. Stroje váží 25 kg a mohou nést další náklad o hmotnosti více než 9 kg, který na jedno nabití vydrží nést až 18 hodin. Společnost Starship v současné době provozuje více než 2 000 robotů, kteří dohromady ujeli nejméně 10 milionů km a doručili více než 4 miliony zásilek.

Týdenní podcast UPdate

“Partnerství se společností Starship je naším prvním krokem k zefektivnění dodávek prostřednictvím částečné automatizace. Robotičtí kurýři samozřejmě nebudou doručovat po celém městě, ale pouze na nejkratší úseky. A to v centrech měst, kde se mohou efektivně pohybovat, aniž by museli využívat silnice. S roboty Starship bychom chtěli zákazníkům nabídnout velmi rychlou a cenově dostupnou možnost doručení,” vysvětluje Marek Maxa, Country Manager Bolt Food pro Českou republiku.

Aplikace Bolt Food je k dispozici na Google Play a App Store a v České republice si ji můžete objednat ze dvou tisíc restaurací v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích a Hradci Králové.

Bolt je evropská aplikace, jejímž posláním je učinit městskou dopravu dostupnější, bezpečnější a udržitelnější. Platforma Bolt již slouží 100 milionům zákazníků ve 45 zemích a více než 400 městech v Evropě a Africe.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+