2min. doba čtení

Poskytovatel videohovorů Zoom nařídil zaměstnancům, aby se vrátili do kanceláří

Společnost Zoom se rovněž potýká se zpomalením růstu a konkurencí. Bude propuštěno 15 % pracovní síly a zaměstnanci se musí vrátit do kanceláří. Společnost uvedla, že nyní považuje za nejefektivnější hybridní systém, tj. práci z domova na částečný úvazek.

Poskytovatel videohovorů Zoom nařídil zaměstnancům, aby se vrátili do kanceláří
Zdroj: Depositphotos

Společnost Zoom považuje hybridní systém práce za nejefektivnější

Zoom, americký poskytovatel videokonferencí, jehož jméno se stalo synonymem pro práci z domova během pandemie, nařídil svým zaměstnancům návrat do kanceláří. Informovala o tom BBC.

Podle BBC společnost Zoom uvedla, že nyní považuje za nejefektivnější hybridní systém neboli práci z domova na částečný úvazek. Lidé žijící v okruhu zhruba 80 mil od kanceláře by podle společnosti měli být fyzicky přítomni na pracovišti alespoň dvakrát týdně. Přesto společnost v minulosti uvedla, že zaměstnanci budou moci pracovat na dálku neomezeně dlouho.

Průzkum Stanfordovy univerzity ukázal, že zhruba 12 % zaměstnanců ve Spojených státech pracovalo v červenci pouze z domova. Zhruba 29 procent zaměstnanců pak využívalo hybridní systém práce. Dřívější průzkum této univerzity zjistil, že práce na dálku je mnohem běžnější v anglicky mluvících zemích než v kontinentální Evropě a Asii.

Týdenní podcast UPdate

Ani Zoom se nevyhne propouštění

Zoom zavede nový pracovní systém v průběhu srpna a září. Podle Zoomu nový systém vytvoří lepší podmínky pro využívání firemních technologií, inovace a poskytování služeb zákazníkům po celém světě.

Na konci ledna společnost zaměstnávala přibližně 8 400 lidí, z toho zhruba polovinu ve Spojených státech. V únoru oznámila, že sníží počet svých zaměstnanců o 15 procent, tedy zhruba o 1 300 pracovních míst.

Zoom se potýká se zpomalujícím se růstem poptávky a také s rostoucí konkurencí, například ze strany softwarové společnosti Microsoft. Cena akcií Zoomu se během pandemie vyšplhala nad 500 dolarů za kus, ale nyní je pod 70 dolary.

Sdílet článek
Redakce

Ecommerce Bridge je online médium pro e-shopy. marketérů a všechny fanoušky ecommerce. Přinášíme novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálů z branže. Sledujeme aktuální dění a publikujeme pravidelný přehled událostí ze světa ecommerce a marketingu.

Týdenní podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Nejnovější zprávy právě TEĎ

10+ nepřečtených

10+